This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
10 Shares No comments

Mesaj uygulamalarında son görülme zamanı değişmeden mesaj yazmak

Birçoğumuz Whatsapp ya da kullandığı başka bir mesajlaşma hizmetinde en son saat kaçta girdiğimizin görünmemesini isteriz. Bazen sevgilimiz bizi uyuyor sandığı için bazense mesajlara cevap verecek vaktimiz olmadığından ya da belli etmesek de konuşmak istediğimiz biri yazdığı için. İşte bizi bu dertlerden tamamen kurtaracak harika bir uygulama şimdi karşınızda…

ShinobiAppLogo
Shinobi - Son görünme derdine son / © awalker

Daha öncesinde muhtemelen WhatsApp üzerinde son görülme zamanını kapamayı biliyorsunuzdur fakat bu seferki uygulama daha farklı. Shinobi size WhatsApp mesajı geldiğinde anlık internet bağlantınızı kesiyor ve siz girip mesajı okuyup cevap yazabiliyorsunuz ve çıktığınızda internet bağlantınız geri dönüyor. Bu sayede son görülme tarihiniz değişmiyor. Shinobi’nin en büyük fark yaratan yanı ise bu hizmeti WhatsApp dışında Facebook Messenger, Line, Viber, Skype, KakaoTalk ve Twitter kullanıcılarına da sunuyor olması. Uygulama widget ve bilgilendirme servisine de sahip.

AndroidPIT Shinobi 2
Arayüzü oldukça kullanışlı. / © AndroidPIT/awalker

Uygulamayı yüklediğiniz zaman erişilebilirlik ayarlarından Shinobi’yi aktif hale getirin böylece Shinobi gelen tüm bildirimleri kaydedecektir. Bundan sonra çift bildirim alacaksınız, biri uygulamanızdan diğeri Shinobi’den. Shinobi’ye girdiğinizde uygulama çalışmaya başlayacak. Böylece gelen mesajı okuyup daha sonra uğraştığınız işe geri dönebilir ya da Shinobi’den mesaj uygulamanıza girip, cevap yazabilirsiniz. Bu süreçte internet bağlantınız anlık kesileceği için son görülme zamanınız değişmeyecek.

AndroidPIT Shinobi 1
Uygulamayı açtığınızda tüm sohbetler ekranınızda olacak / © AndroidPIT/awalker

WhatsApp kullanımı ise biraz farklılık kullanıyor. Shinobi sizi direkt olarak WhatsApp uygulamasına yönlendirecek ki daha da kolay bir süreç. WhatsApp ile ilgiliyse tek sorun sizin Shinobi üzerinden ilk mesaj yazan olarak sohbet başlatamamanız. Uygulama sadece sizin gelen bir mesaja cevap yazmanıza olanak sağlıyor.

AndroidPIT Shinobi 3
Anlık internet kesintiniz mesajlarınızı kontrol ettikten sonra sona erecek / © AndroidPIT/awalker

Eğer uygulamayı devamlı açık tutarsanız pil ömrünüzde gözle görünür bir hızla azalma göreceksiniz bu yüzden uygulamayı ihtiyacınız oldukça açıp kapayın. Bunun için uygulamayı bir bildirim gelene kadar kapalı tutun ve bildirim gelince açın. Bu hep pil ömrünüzü hem de gizliliğinizi koruyacak. Geneline bakmak gerekirse; eğer gizliliğinizi korumak ve son giriş saatinizi değiştirmeden mesajlarınıza cevap yazmak istiyorsanız Shinobi gerçekten verimli bir uygulama.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!