This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
54 Shares 5 comments

Mesajlaştığınız veya aradığınız kişi sizden daha değerli değil!

Cep telefonları hayatımıza girdiğinden beridir birçok şey değişti. Çoğumuz fotoğraf makinesini bir kenara attı. Mektup yazmayı bıraktı. Müzik dinleyen kişiler bile cep telefonları çıktıktan sonra Mp3 playerlarını rafa kaldırdı. Hal böyle olunca istemsiz kazalarda olmuyor değil.

texting while driving
Araç kullanırken telefon kullanma! / © nycturk

Ülkemizde hergün yüzlerce kaza olduğunu birçoğumuz izlediğimiz haberlerde görebiliyoruz. Bunların birçoğu hız yüzünden ise diğer kısmının da kullanılan cep telefonları yüzünden olduğunu biliyormuydunuz?

Araç kullanırken telefon kullanılması ciddi kazalara sebebiyet verdiği gibi sonucu ölümlere kadar gidebiliyor. Ben cep telefonu kullanıyorum ama ben dikkatliyim demeyin. Trafikte sadece siz yoksunuz! Siz her ne kadar dikkatli olsanız bile karşınızdaki araç kullanan kişi dikkatli olmayabilir. Sizler araç başında iken  mesajlaştığınız veya aradığınız kişiye  "Araç kullanıyorum " mesajı atarak veya söyleyerek, hem kendinizi hemde diğer sürücüleri güvence altına alabilirsiniz. Unutmayın ki mesajlaştığınız veya aradığınız kişi sizden daha değerli değil! 

Trafik hayattır, nerde ne olacağı belli olmaz. Aşağıdaki videoyu seyrederek bu durumu daha iyi anlayabilirsiniz. 

5 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!