This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 3 comments

Microsoft Kendi Gözlüğü Üzerinde Çalışıyor

Microsoft,yakın zamanda aldığı bir patentle dikkatleri üstüne çekti. İnternete düşen patent anlaşmasıyla birlikte şirketin yeni gözlükler üzerinde çalıştığı belli oldu.

Yeni çıkacak gözlüğün aşağıdaki çizimlerden kullanıcısına gerçek hayatta çevredeki insanlar ve olan biten hakkında bilgi sağladığı görülüyor. Bu fikir aslında Google'ın halihazırda prototipini ürettiği gözlüğü andırıyor.

Gözlük Google'ınkine nazaran daha az özelliğe sahip fakat hedeflediği şey de Google'ın gözlüklerinin hedeflediği gibi günlük kullanım değil. Daha çok (resimden de görebileceğiniz üzere) spor müsabakaları ve tv şovları gibi daha özelleşmiş alanlar için düşünülüyor.

En son Vuzix firmasının da Google'a karşı teknolojik gözlük alanında yarışa dahil olmasını da hesaba katarsak işler iyice kızışacak gibi.

Sizce Microsoft bu kadar kısıtlı bir alan için Google ve Vuzix ile yarışabilir mi?

Amerikan Patent Enstitüsü internet sayfası üzerinde yer alan anlaşmaya (İngilizce) burdan ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf hakları: (c) US Patent & Trademark Office / Microsoft

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • Gozlukler ne ise yariyor

  • Nedense Microsoft olduğundan kesin yargıya varmama konusunda kendimi zorluyorum ama bana da çok vaad edici gelmedi bu gözlük. Gerçek hayata nasıl yapacaklar bilmiyorum ama, en azından TV'ye entegre bir şey olsa o zaman güzel bir şey olabilir sanki.

  • Araz 23.Kas.2012 Link to comment

    vuzix bile google glass'a yaklasamaz. microsoft kalmis...

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!