This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

Microsoft vs Google: Karalama kampanyasında ikinci raund

Microsoft, Google ve politikalarına karşı açtığı savaşı bir adım ileriye taşıdı. Son birkaç aydır kullanıcıları Google’dan ve hizmetlerinden uzak tutmayı hedef alan kampanyaların devamı olarak Microsoft anti-Google ürünler çıkarttı. Online satışlar bölümünü bu ürünlere ayıran Microsoft, anti-Google fincanları, şapkaları ve t-shirtleri satıyor. Fiyatlar değişmekte ama 7.99 dolardan başlayan fiyatlarla üzerinde Google’ın kullanıcı datalarını kaydetmesi ve depolamasına gönderme olarak “Keep calm while we steal your data / Bilgilerinizi çalarken sakin olun” yazan bir fincan sahibi olabilirsiniz. 

scroogled
Doğru ya da yanlış bilinmez ama Microsoft saldırıyor./ © Microsoft/AndroidPIT

Aslında Google’ın kullanıcı verilerine gereğinden fazla müdahil olduğu bir sır değil. Bu konudan daha önce de Android’in Google’laşması isimli yazıda bahsetmiştik. Pazardaki rekabet şu anda fazlasıyla hareketli. Google ne kadar önde olsa da Microsoft son birkaç aydır yaptığı gibi kullanıcılara bilgilerinin çalındığı ya da reklam bombardımanında kaldıkları telkininden vazgeçeceğe benzemiyor.Bu Microsoft’un ilk anti-Google kampanyası değil. Zira daha önce Google Chrome’u hedef alan bir parodi ve Gmail’i hedef alan bir reklam filmi de yayınlanmıştı. Kampanyaların tümü “Scroogled” olarak anılıyor.

Aslında Microsoft’un izlediği yol zekice olarak adlandırılabilir. Özellikle popüler kültür üzerinden Google’ı vurmak farklı bir strateji. Sizce de Google’a karşı olmak doğru mu? Bu kapışmada siz kimin tarafındasınız?

Vasıtasıyla The Verge Kaynak: Microsoft Store

2 comments

Yeni yorum yaz:
  •   7
    Garez 22.Kas.2013 Link to comment

    asıl bilgilerinizi çalan ve bunu yıllardır yapan Microsoft... Apple... uyumaya devam edin...

  • ibrahim 21.Kas.2013 Link to comment

    tabikide google. microsoft çokda iyi diyil

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!