This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Microsoft,Windows telefonlar için Android desteğini tartışıyor

Windows 10  Microsoft'un bilgisayarlarını ve mobil platformlarını  yeni ve tek bir işletim sistemi yapacak.

 

WIndows vs Android Windows 8 Android Logo Brand 1 645x430
CAPTION – REPLACE ME! / © undefined

Windows 10 tek bir işletim sistemi olacak ve amacı Microsoft bilgisayarları ve mobil platformlarını App Store ile birleştirmek olacak .Ancak Microsoft'un büyük  bir hızla tüketici desteğini geri kazanması için iyi bir plan gerekiyor.

Eski bir Microsoft çalışanına göre, Microsoft'un bu sefer en büyük önceliği 'Sızıntıyı durdurmak' olacak. Görünüşe göre, Android uygulamaların Windows cep telefonları üzerinde çalışmasına izin verilip verilmeyeceği konusunda tartışılıyor.

Microsoft fayda sağlamak amacıyla müşterilerinin favori Android uygulamalarını telefonlarında verecek ve erişimi korumak amacıyla 'Windows Powered' telefonlarını ücretsiz olarak verecek. Geçen yıl Temmuz ayına kadar birçok uygulama için izin yoktu örneğin:Snapchat hala Windows Phone üzerinde çalışmaz. Ancak bu durumun gelecekte Windows Phone geliştiricileri için sorun olacağı ortada.

Microsoft Windows 10 için güçlü bir strateji planlıyor. Yeni bir yazılımla özellikleri gelişmiş güvenlik seçenekleri, daha güçlü veri senkronizasyonu Windows 10 stratejisinin önemli bir parçası olarak görünüyor. Windows 10 Microsoft'un mobil planları için önemli bir sürüm olacak.

Microsoft'un işi zor gibi görünüyor.

Hem IOS'un hem de Android'in baskısı altında kalan Microsoft sizce neye karar verecek?

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!