This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Mobile Alarm System - Akıllı telefon için hırsızlığa karşı koruma

Android için hırsızlık koruması uygulamaları hiç de azımsanmayacak sayıda – biz de sizin için bir tanesini test ettik.

Bu haftaki “Haftanın Uygulaması” tam da böyle bir uygulama ve hatta ismi Mobile Alarm System. Siz de bu riske karşı farklı bir önlem alabilir ve cep telefonunuz çalınmadan önce başka bir Alarm kurabilirsiniz. Uygulamanın ne kadar iyi çalıştığını ve neler yapabildiğiniz gelin birlikte incelememizde görelim.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.1.96 2.2.0

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Nexus 4.1.1

Giriş bölümünde de anlayacağınız üzere “Mobile Alarm System” telefonunuz çalınmadan önce çalışmaya başlamalı ve çalınmayı önlemeli. Bunun dışında bu bir Anti-virus programı veya lokasyonla çalışan bir uygulama değil.

Alarmın çalışması altı farklı yolla sağlanıyor:

  • Hareket
  • Yaklaşma
  • Fişten çıkarma
  • Tuş kilidini açma
  • Gürültü
  • Kamera

Her seferinde akıllı telefonunuzla bir şey yapılıp yapılmadığı, tuş kilidinin açılıp açılmadığı veya telefonla görüşme yapılıp yapılmadığı saptanıyor. Keza uygulama gürültü ve kamera açılımlarını saptıyor ve biri yaklaştığında alarmı başlatıyor. Benim denemelerimde yaklaşınca alarm özelliği nedense çalışmadı. Sensöre yaklaşsam da yaklaşmasam da alarmdan ses çıkmadı.

Uygulamanın ayarlarında uygulamayı kişiselleştirmek için birçok seçenek bulunuyor. Örneğin alarm sesini aktive edebilir, alarma özel bir ses atayabilir veya halihazırdaki seslerden seçebilirsiniz. Bunun dışında alarmı doğru anda deaktive etmek için erteleme modunu çalıştırabilir, bir pin kodu yaratabilir, alarm sesini ve süresini ayarlayabilir ve sensör ayarlarını ayarlayabilirsiniz.

Çok pratik olan bir şey ise kullanıcının alarmdan anında haberdar olabilmesi için SMS, elektronik posta ya da aramayla kullanıcıyı bilgilendirme seçeneği. Elektronik postayla bilgilendirmede posta niye gelmedi diye endişelenmeyin; bendekiler Spam’e düşmüş.

Anında bilgilendirmede en mantıklı fonksiyon telefon aramasıyla bilgilendirme çünkü akıllı telefonunuzda o an ne olduğunu keşfedebiliyorsunuz.

Fotoğraflama ayarı da ön ve arka kameralarla bir seçenek fakat benim testlerimde çıkan fotoğraflar tamamen siyah çıktı ki bu da tabii akıl karı değil.

Özet: "Mobile Alarm System" birkaç hatası olan ama buna rağmen kullanışlı iyi çevrilmiş bir uygulama. Kullanırken de örneğin ofiste telefonu bıraktığımda arkadaşlarımı telefonumdan uzak tutarak arkadaşlarımın telefonumu kurcalayıp kendilerine yaramayacak bilgileri almalarını önleyebiliyorum. Alternatif olarak eğlence için de kullanabilirsiniz ama asıl yukarıda da belirttiğimiz gibi çalınma durumlarında caydırıcı olarak kullanabilirsiniz. Ama esas çalınma durumlarında kullanıcının alarmı duyma mesafesinde olması lazım ki bu da uygulamanın kullanışlığını biraz azaltıyor.

Uygulamada hala mevcut olan hataları ve ekstra işlevselliğini göz önüne aldığımızda (örneğin ön kameradan çektiğim fotoğrafları emailimde otomatik elime gelmesi hoş olabilir) “Mobile Alarm System” bizden “çok iyi”yi hakediyor. Ortaya attığı fikir hakikaten süper.

Ekran & Kontroller

"Mobile Alarm System" uygulaması ayarlar menüsünden de anlaşılacağı üzere hoş bir tasarıma sahip. Kontroller de kolay öğrenilir (örneğin sensörlerin yeşil veya kırmızı tuşlara göre yönetilen aktivite tablosu).

Hız & İstikrar

"Mobile Alarm System" bu buglara rağmen stabil ve hiç donmadı. Hızı çok iyi: Sensörler hemen tepki veriyor; elektronik postalar, SMS ve arama da hemen gönderiliyor/aranıyor.

Fiyat/Performans Oranı

"Mobile Alarm System"’ın Google Play’de ve bizim AndroidPIT App Center’da normal fiyatı 1.01 Euro. Haftanın Uygulaması olarak (17.09 – 23.09) “Mobile Alarm System”’i AndroidPIT’e özel sadece 49 Cent’ten satın alabilirsiniz.

Bu fiyat için iyi bir uygulama veya daha iyi söylemek gerekirse iyi bir oyuncak?!
 

Ekran Görüntüleri:

Mobile Alarm System - Akıllı telefon için hırsızlığa karşı koruma Mobile Alarm System - Akıllı telefon için hırsızlığa karşı koruma Mobile Alarm System - Akıllı telefon için hırsızlığa karşı koruma Mobile Alarm System - Akıllı telefon için hırsızlığa karşı koruma Mobile Alarm System - Akıllı telefon için hırsızlığa karşı koruma

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!