This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Mobile History Pro - Tarih sevenler için

Mobile History Pro, Almanya'daki tarih sevenler için doğru bilet. Özellikle Roma tarihinden kalma şatolar, burçlar ve yıkıntılarla ilgiliyseniz.

Uygulama yukarda bahsettiğim kategorilerle ilgili bilgiler sunuyor ve de bir de haritada bu buluntuların yerlerini bulmanız için navigasyon sunuyor.

Haydi hep birlikte uygulamanın nasıl olduğunu bugünkü incelememizde görelim.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.0.9 1.5

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Nexus 4.1.1

Uygulamayı başlattığınızda çevrenizde olan noktaları göreceksiniz. Bir pusula bu listenin yanında, seçtiğiniz istikameti gösteriyor. Ayrıca birçok tuş da mevcut: Bunları kullanarak yeni noktalar ekleyebilir, ziyaret edildi olarak kaydedebilir, notlar alabilir veya seçtiğiniz nokta hakkında bilgi alabilirsiniz. Bilgi alma işini uygulama sizi kendi sitesine göndererek sğalıyor ki bu biraz kötü. Uygulamanın içinden bu iş hallolabilirdi.

Yazıların da %50'sinin Wikipedia'dan geldiğini belirtmeliyim. Diğer yarısı ise Mobile History Pro takımı tarafından düzenlenmiş.

Navigasyon seçeneği çok havalı. Navigon, Sygic, Google Navigation ya da önceden cihazınıza yüklediğiniz navigasyon uygulamalarından birini seçin ve uygulama size o noktalara gitmenize yardımcı olsun. Ben testlerde Google Navigation'ı kullandım ve gayet iyi çalıştı.

Kordinatlı bir harita da ayrıca mevcut. Sizin seçtiğiniz noktaya göre konumunuzu gösteriyor. Burda benim zevkim adına eksik olan şey uydu görüntüsü.

Birkaç seçenek daha:

  • Yenilikler
  • Ayarlar
  • Ana Ekran
  • Harita
  • Liste

Tüm değişiklikler ve güncellemeler "Yenilikler" kısmında yer alıyor. Örneğin biz uygulamayı 09/07/12 tarihinde test ettik ve veri 09/03/12 tarihinden 12.000 websitesi içeriğinden oluşmuştu.

Veri tabanını güncellemek ve uygulamada bazı değişiklikler yapmak (örneğin lokasyonu elle bulmayı ayarlamak) için ayarlara gidin.

List sekmesi entegre bir arama özelliğiyle geliyor ki bu kullanıcılara noktaları kolayca seçebilmesine yardımcı oluyor. Ayrıca favorileri ve ziyaret edilmiş noktaları burada bulabilirsiniz.

Özet: Mobile History Pro tarihi yerler hakkında çok sayıda enteresan bilgiler veriyor (Küçük şato ve yıkıntılar da dahil). Uygulama sağolsun, çevremde olan önemli yerler hakkında bilgi sahibi oldum. Uygulamada gördüğüm uygulamanın asıl zayıf noktası uygulamadaki bazı detaylar. Örneğin sizi websitesine yollaması gibi şeyler benim canımı sıktı, özellikle de 1.59 Euro'luk fiyatını göz önünde bulundurduğumda.

Ekran & Kontroller

Mobile History Pro'nun tasarımı kötü değil ve uygulamada navigasyonu kullanmak yeterli seviyede kolay ama kendi adıma ben daha büyük ve kullanıcı dostu tuşlar görmek isterdim.

Hız & İstikrar

Bu kategoride herhangi bir şikayet için bir sebebim yok. Mobile History Pro bu iki açıdan da iyi çalıştı. Yazılar yüklenirken biraz bir bekleme süresi var, onun dışında oldukça hızlı.

Fiyat/Performans Oranı

Mobile History Pro 1.59 Euro'ya AndroidPIT App Center ve Google Play Store'dan sizindir.

Ben fiyatı uygulamanın bilgilerin bir kısmını Wikipedia'dan aldığını ve bu aldığı veriyi herkesin görebildiği bir şekilde tarayıcıda gösterdiğini göz önünde bulundurursak biraz pahalı buldum. Lokasyon ve harita özellikleri, öte yandan, çok kullanışlı.

Ekran Görüntüleri:

Mobile History Pro - Tarih sevenler için Mobile History Pro - Tarih sevenler için Mobile History Pro - Tarih sevenler için Mobile History Pro - Tarih sevenler için Mobile History Pro - Tarih sevenler için

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!