This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

MomentCam - Kendi karikatürünüzü çizin

MomentCam, kişinin kendi karikatürünü yapabildiği bir uygulama ve kısa sürede sosyal medyada büyük bir fenomen oldu. Sayıları tahmin edilemeyecek kadar fazla kullanıcı profil resimlerini karikatür yaptı. Siz de bu incelemeyi okuyup, MomentCam’i keşfedebilirsiniz.

Not

Artı

  • Kullanımı kolay
  • Harika grafikler
  • Birçok seçenek
  • Sosyal medyada paylaşma olanağı

Eksi

  • Her zaman tatmin edici değil
  • Büyük ekranlı, daha güçlü cihazlar için daha uygun
Test edildiği tarih Android Sürümü Root Modifikasyonlar Test edilmiş sürüm En son sürüm
LG G2 4.2.2 Hayır 2.4.1 3.3.8

Özellikler & Kullanım

MomentCam’i kullanmak aşırı derecede kolay. Sadece uygulamayı yüklemeniz ve telefonunuzun kamerası olması yeterli. Kendi karikatürünüzü ve duygu ikonunuzu yaratabilirsiniz. Uygulama fotoğrafınızı değiştirip kendine uygun hale getiriyor ancak direkt fotoğrafınızı kadın ve erkek olmak üzere düzenleyebilirsiniz. Suratınızda değişiklikler yapabilir, saçınızı değiştirebilir, farklı özellikler ekleyebilirsiniz.

momentcam 4
AndroidPIT Brazilya editörü Arthur / © AndroidPIT / Hightalk Software Corp.

Suratınızı farklı farklı resimlere koyabilirsiniz. İsterseniz bir noel fotoğrafı yaratabilir, isterseniz tatil arka planına koyabilirsiniz. Parmağınızla çizerek yarattığınız karikatürü Facebook, Twitter ve Instagram’da paylaşabilirsiniz. İsterseniz arka planı da değiştirebilirsiniz. Birçok alternatif var. Uygulamayı büyük ekranda kullanmak sonuçlar açısından daha iyi.

momentcam 2
© AndroidPIT / Hightalk Software Corp.

Ekran & Kontroller

İlk pencere karikatür ve duygu simgesi arasında seçmenizi söylüyor. Sonra bir portrenizi çekip, galeride mevcut olan bir fotoğrafın içine koyuyorsunuz. İsterseniz sakal, buyuk, gözlük bile ekleyebilirsiniz. Design kısmında farklı senaryolar var. Eğer suratınız size benzemiyorsa, modifiye edebilirsiniz. Aynısı duygu ikonları için de geçerli. Bir hediye paketi içinden çıkmak ya da bir ninja gibi kaybolmak imkansız değil. 

idilvs
AndroidPIT Türkiye editötü Idil MomentCam'i keşfederken © AndroidPIT

Hız & İstikrar

Uygulama LG G2’de gayet başarılı bir şekilde çalıştı ancak bu cihazın yüksek teknolojili olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Eminiz ki daha düşük bir cihazda kullanması daha zor olucaktır. Ancak yazılım çok hafif, onun için telefonu zorlayacağını düşünmüyoruz. 

Fiyat/Performans Oranı

Uygulama ücretsiz. Eğer VIP üye olursanız ve daha fazla çizim ve senaryoyu kullanmak isterseniz, yılda 60 dolar ödemeniz gerekiyor.

Son Söz

MomentCam’in arkasındaki fikir başarılı. Eminiz ki birçok karikatürcü bu uygulamaya burnunu kıvırıp, karitatürlerin sanatsal değeri olmadığını iddia etmişlerdir ancak bu eğlenceli uygulama kullancıya kendini absürd senaryolara koyabileceği bir eğlence vaat ediyor. Bu yüzden telefonunuzda yer kaplamsına değer. Ancak Facebook’ta her iki dakikada bir paylaşılan MomentCam profil fotoğrafları da arada can sıkmıyor değil.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!