This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share No comments

Moon+ Reader Pro (50% Off) - Harika bir eBook okuyucu!

Elektronik kitaplar yükselişte. Tabii bu çok mantıklı: Baktığınızda daha ucuzlar, taşıma dertleri yok, pratik anlamda bir ağırlıkları yok ve değerli bir ham madde olan kağıttan tasarruf sağlıyor.
Neden mobil cihazda -her zaman yanınızda olan tablet veye akıllı telefonunuzda- elektronik kitap okunmasın? Bu noktada Moon+ Reader Pro (50% Off) devreye giriyor çünkü bu uygulama tüm elektronik kitaplarınızı yönetiyor ve okumayı son derece rahat bir hale getiriyor.
Uygulamanın neler yapabildiğini ve satın almaya deyip deymeyeceğini öğrenmek için testimizi okumaya devam edin!

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.9.0 4.1.1

Özellikler & Kullanım

Test cihazı:
-Samsung Galaxy Nexus 4.2.2

 

Moon+ Reader Pro (50% Off)'yu başlattıktan sonra ilk etapta en son okudığınuz kitapları dört başlıkta görüyorsunuz:

Yerel dosyalar: Buradan bir web tarayıcısı yardımıyla cihazınızda veya Dropbox'ınızda olan bir dosyaya erişebiliyorsunuz. epub, pdf, mobi, chm, cbr, cbz, umd, fb2, txt, html, rar, zip ve OPDS formatlarını destekliyor.

İnternet kütüphanesi: İsminden anlaşılacağı gibi burada ağda olan kütüphaneler mevcut, bir başka deyişle ücretsiz kitap indirebileceğiniz internet siteleri. Bu nedenle direktman bir kitap aratabilir ve kitapları indirebilirsiniz. Kendi kataloğunuzu da ekleme seçeneğiniz var.

Kitap rafım: Burda ya her şeyi tek bir listede veyahut favori, indirmeler, posterler, etiketler veya kitap listelerine göre filtreleyebilirsiniz. Böylelikle kullanıcı kendi kitaplarına tek bakışta hakim olabiliyor.

İstatistikler: Burada örneğin şu ana kadar kitap okuyarak geçirdiğiniz vakti görebilirsiniz.

Bu ana menüydü - asıl önemli şey ortalıkta yok: Kitap okuma kısmı. Kitabı açtığınızda kitap ilk sayfadan başlıyor.
Gömülü olarak gelen bir özellik olarak arka fon tam ekran modunda beyaz ve yazılar siyah. Aşağıda pil durumu, zaman, kitap sayfasının başlığı ve bir fikriniz olması açısından kitabın yüzde kaçını okuduğunuzu gösteren bilgi yer alıyor.

Tabii ki her şeyi değiştirebileceğiniz bir ayarlar menüsü de mevcut. Eğer kullandığınız cihazda geri tuşu yoksa ekrana bir kere basıp gelen tuşlardan ileri geri gidebiliyorsunuz. Malesef yazılımda gelen menü tuşu yok. Büyük ihtimalle Android'in 4.x sürümlerinde olan bir şey.

Üstte ve altta bir yazı tuşu var. Yukardakiyle kitap hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir ve bunu ana ekranınıza ekleyebilir veya favorilerinize ekleyebilirsiniz. Ayrıca arama çubuğuyla hızlıca kitap içinde arama yapabilirsiniz.
Seçenekler çubuğunda yedi farklı ikon var:

Rotasyon: Buradan manuel olarak ekran görüntüsünü değiştirebilir ve yataya çevirebilirsiniz.

Tema: Bununla hızlıca gün içi ve akşam modları arasında geçiş yapabilirsiniz (yani siyah yazı beyaz fonda veya tersi) ya da 22 farklı yazı çeşidinden yazının büyüklüğünü değiştirebilirsiniz.

Yazıyı okuma: Adından da anlaşılacağı üzere yazılanlar Android'in kendi yazılımı vasıtasıyla sesli okunuyor. Bunun çok iyi çalıştığı söylenemez (her zamanki gibi). Ses kaliteli gelmiyor ve tabii ki Audiobook ile mukayese edilemez bile.

Otomatik kaydırma: Bu da çok hoş bir özellik. Yazıyı otomatik olarak yukarı kaydırabilir ve hatta sayfa geçişini yaptırtabilirsiniz (tabii ki geçiş hızlarını ayarlamak mümkün).

Kitap notları: Burada istediğiniz bölümde not alabilir veya kitap boyunca istediğiniz nota gidebilirsiniz.

Bölüm: Bununla bölümleri direkt olarak seçebilirsiniz.

Ayarlar / Seçenekler: Bu Moon Reader'daki en kapsamlı bölüm çünkü görünümden tutun uygulamanın kullanımına kadar birçok ayar söz konusu.

Görünüm ayarları: İsimden anlaşılacağı gibi burdan tüm renkleri, yazı büyüklüğünü, boşluklar ya da animasyonları değiştirebilir, tema olarak kaydedebilirsiniz.

Kontrol ayarları: Burada kısayollar, tuşlar vb şeyler gibi ekran oryantasyon ayarlarını yapabilirsiniz.

Diğer: Diğer seçenekler ise ekran parlaklığını ayarlama, yazı karakteri büyüklüğü, yazı formatı, özel formatlar ve diğer özel seçenekler (şifre korunması, multi-touch, Dropbox senkranizasyonu ve daha fazlası).

Özetle:

Gördüğünüz gibi Moon+ Reader Pro (50% Off) uygulamasında çok sayıda özellik ve bir testte yer veremeyeceğim kadar çok sayıda ayar seçeneği söz konusu. Bu nedenle en iyisi uygulamanın ücretsiz sürümüne göz atmak ve hoşunuza gittiği takdirde ücretli sürümünü satın almak.
Ücretsiz sürümünün tersine ücretli sürümde yorum yazabilme, gece modu, yatay formatta iki sayfalık görünüm (özellikle tabletler için enteresan), otomatik kaydırma, okuma istatistikleri, seçilebilen animasyonlar, okunmuş makalelerin senkranizasyonu ve daha fazlası mevcut.
Burda da gördüğünüz gibi çok uzun bir özellik listesine sahip.

Kitap okumayı sevenler için bu çok kapsamlı uygulama özellikle de "Haftanın Uygulaması" kapsamında 99 Cent'e kaçınılmaz bir fırsat.

Ekran & Kontroller

Tabii ki özellik itibariyle son derece kompleks bir yapıya sahip bu nedenle başta kendinizi oryante etmeniz gerek. Uygulamaya biraz ısındıktan sonra ve yardım ekranlarının da yardımıyla uygulamaya alışıyorsunuz. Moon+ Reader Pro (50% Off) uygulamasının tüm özelliklerinden faydalanabilirsiniz.
Bunun dışında uygulamanın tasarımı da hoş bir şekilde yapılmış ve kullanıcının uygulamayı iyi kullanmasını sağlıyor.

Hız & İstikrar

Hız ve istikrar kategorisinde, Moon+ Reader Pro (50% Off) uygulamasında ikisi hakkında da eleştirecek bir şey yok. Bekleme süreleri sadece büyük PDF dosyaları gibi büyük dosyaları yüklerken oluyor ki o da çok seyrek.
Donma ve takılma da bir kere olsun meydana gelmedi.

Fiyat/Performans Oranı

Moon+ Reader Pro (50% Off) uygulamasının fiyat/performans oranı gerçekten çok iyi! 25 Şubat'tan 3 Mart'a kadar normalde 3.70 Euro olan uygulamayı sadece 99 Cent'e satın alabilirsiniz.
Ne olursa olsun kitap okumaktan zevk alanların bu uygulamaya göz atması gerek!

Ekran Görüntüleri:

Moon+ Reader Pro (50% Off) - Harika bir eBook okuyucu! Moon+ Reader Pro (50% Off) - Harika bir eBook okuyucu! Moon+ Reader Pro (50% Off) - Harika bir eBook okuyucu! Moon+ Reader Pro (50% Off) - Harika bir eBook okuyucu! Moon+ Reader Pro (50% Off) - Harika bir eBook okuyucu!
1 Share

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!