This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Moto G resmen tanıtıldı: Her cebe uygun hesaplı telefon

Google tarafından satın alındıktan sonra strateji değiştiren Motorola, bugün düzenlenen bir törenle yeni telefonu Moto G'yi tanıttı. Bu heyecan verici yeni cihazla ilgili bilmek istediğiniz her şey bu yazıda:

motog press 1
© Motorola

Tasarım

Moto G, genel görünüm itibarıyla aynı serinin kardeş cihazı olan Moto X'i bir hayli andırıyor. Arka yüzeyi pütürlü polikarbonat malzeme kaplı olan cihazı birçok farklı renkte piyasaya çıkacak. Serinin bir önceki telefonunda olduğu gibi bu cihazı da kullanıcıların kişiselleştirmesi için birçok seçenek bulunuyor. 

motog press 10
Cihazın arka kapağı birçok farklı renkte piyasaya çıkacak. / © Motorola

Donanım

Donanım açısından Moto G'nin tepeye oynadığını söylemek zor. Daha ziyade karşımızda standart özelliklere sahip, orta sınıf bir cihaz var. Ama tabii Moto G'nin genel performansını özellikle yazılım açısından getirecekleriyle birlikte düşünmek lazım. 

Şirketin bu cihazdaki amacı daha ziyade her bütçeye uyacak, hesaplı ama kaliteli bir akıllı telefon çıkarmak olduğu için donanım özelliklerine de fazla takılmamamak gerekiyor. Ayrıca Motorola'nın iddiasına göre Moto G'nin şarjı günlük kullanımda 24 saat kadar dayanıyor. 

İşlemci Qualcomm Snapdragon S4 Pro, Dört Çekirdekli, 1,2 GHz
Ekran 4,5 İnç, 1.280 x 720 Piksel, 329 ppi
RAM 1 GB
Dahili Bellek 8/16 GB
Boyutlar 129,9 x 65,9 x 6-11,6 mm
Ağırlık 143 Gramm
Pil 2.070 mAh
Kamera 5 MP (Arka), 1,3 (Ön)
Bağlantı GSM/GPRS/EDGE/UMTS/HSPA+, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS, GLONASS
İşletim Sistemi Android 4.3 Jelly Bean
Avrupa Fiyatı 169 Euro (8 GB), 199 Euro (16 GB)

Yazılım

Moto G, Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemiyle piyasaya çıkacak olsa da şirketin 2014 yılının başlarında Android 4.4 güncellemesini de piyasaya sürmesi bekleniyor. 

Fiyat

Moto G'nin Türkiye'ye gelip gelmeyeceği henüz belli olmasa da cihazın 21 Kasım'da belli başlı Avrupa ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor. Cihazın 8 GB versiyonunun Avrupa satış fiyatı 169 Euro, 16 GB versiyonunun ise 199 Euro olarak belirlendi. 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!