This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 4 comments

Moto X: İşte yeni fotoğraflar ve bilgiler

Motorola'nın Google tarafından satın alınmasından sonra piyasaya çıkaracağı ilk cihaz olan Moto X'le ilgili ilave bilgiler ve fotoğraflar sızmaya devam ediyor. Moto X'in resmen görücüye çıkacağı tarihse 1 Ağustos 2013 olarak açıklandı. 

MotoX white teaser
© Üretici/@evleaks/Android Police

Ve beklenen tarih açıklandı. 1 Ağustos'tan dananın kuyruğu kopacak ve Motorola'nın 2012 yılında yaklaşın 12,5 milyar dolar karşılığında Google tarafından satın alınmasından sonra ürettiği ilk akıllı telefon olan Moto X görücüye çıkacak. Ancak ilk bakışta Moto X'in bazı teknoloji meraklılarının yüksek beklentilerini karşılamayacağı görülüyor. Zira teknoloji dünyasında cihazın çok sağlam bir donanımla ya da çok güçlü bir pille geleceğine dair söylentilerin hiç biri doğru çıkmadı. 

Twitter'daki @evleaks hesabı ve teknoloji sitesi Android Police'in haberlerine göre Moto X'in bataryası öyle beklendiği gibi çok güçlü bir batarya olmayacak. Habere göre Moto X'in pili sadece 2.200 miliamper/saat gücünde, bu da söz konusu söylentilerin gerçek olmadığını gösteriyor. 

MotoX black
Moto X oldukça yuvarlak hatlı bir telefon olarak tasarlanmış./ © Üretici/@evleaks/Android Police

Ayrıca Android Police'in açıkladığı teknik özellikler doğruysa, tam anlamıyla orta sınıf bir telefonla karşı karşıyayız demektir. İşte Moto X'e ait olduğu iddia edilen donanım özellikleri:

İşlemci Qualcomm-S4-Pro-Dual-Core, 1,7 GHz, Adreno 320 GPU
Sistem RAM'i 2 GB RAM
Ekran 4,7 İnç (sanal butonlar olmadan 4,5), 720 x 1.184 Piksel
Kamera 10,5 MP arka yüz, 2,1 MP ön yüz
İşletim Sistemi Android 4.2.2 
Dahili Bellek 16 GB, kullanılabilir alan 12 GB 
Pil 2.200 mAh, muhtemelen çıkarılabilir

Ayrıca Moto X'e dair yeni fotoğraflar da sızmış durumda. Özellikle resimdeki beyaz olan model, Google şefi Eric Schmidt'in kulağında görüntülenen ve bir Moto X prototipi oldupu iddia edilen cihazı bir hayli andırıyor.  

MotoX white
İşte Motorola-Google ortaklılğının ilk ürünü. / © Üretici/@evleaks/Android Police

Pil konusuna dönecek olursak, henüz bu konuda resmi açıklama yapılmamış olsa da Moto X'in pilinin çıkarılabilir olması büyük ihtimal. Çünkü, Moto X'in renk seçimi konusunda müşteriye birçok seçenek sunacağı biliniyor ve bu da piyasada birçok farklı ve değiştirilebilir pil kapağının olacağı anlamına geliyor. Bu da çıkarılabilir pil teorisini destekleyen faktörlerden biri. Diğer yandan, cihazın ilk planda satışa sunulacak olan standart versiyonlarının sadece siyah ve beyaz renkte olmaları bekleniyor. 

Moto X'in 1 Ağustos'ta yapılacak olan tanıtım törenini yakından takip edip gelişmeleri size aktarmayı sürdüreceğiz. 

Vasıtasıyla Android Police Kaynak: @evleaks

4 comments

Yeni yorum yaz:
 • Fiyati pahali olur. Ozellikleri de iyi. Bekleyelim gorelim :D

 •   14
  Deniz Arslan
  • Admin
  25.Tem.2013 Link to comment

  Özellikleri itibarıyla daha orta sınıf bir cihaz gibi göründüğü için fiyatı "S4, HTC One, Xperia Z" üçlüsüne oranla biraz daha düşük olabilir bence. Ama tabii elimizde bilgi yok henüz...

 • Gelirde 2000 binlira civarı olur muhtemelen

 • Bu cihaz Türkiye'ye gelir mi? Gelirse fiyatı ne olur? Cihaz gerçekten çok güzel olmuş.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!