This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 4 comments

Motorola'dan Galaxy S3-iPhone 5 Savaşı Benzeri Reklam Kampanyası

Motorola tarafından yayınlanan son reklamlarda firmanın doğrudan doğruya Samsung'un popüler ürünü Galaxy S3'ü hedef aldığı görülüüyor. Bugüne kadar genelde Apple ile Samsung arasında görmeye alışık olduğumuz kara reklam kampanyalarına Google tarafından satın alınan Motorola da böylelikle dahil olmuş oldu. 

 (c) Motorola

Reklam 1: İndirme Hızı Temalı

Yukarıdaki reklamda Motorola'nın Droid RAZR HD ürünü Samsung'un Galaxy S3'ünü yanyana görmektesiniz. Reklamın sol üst köeşesinde yer alan ''It's not easy downloading...from another galaxy'' ile firma ''başka bir galaksiden indirme yapma işlemleri kolay değil'' diyerek Motorola'nın bağlantı ve indirme işilem hızının Galaxy S3'e göre % 49'a kadar daha hızlı olduğunu iğneleyici bir şekilde reklama maruz kalanların gözüne sokmaya çalışıyor.

Reklam 2:Pil Ömrü Temalı

Aşağıda görebileceğiniz reklam da ise Motorola iddialı rünü Droid RAZR HD'nin Galaxy S3'e kıyasla pil ömrü üstünlüklerini öne çıkarmış. Bence Motorola telefonların mevcut piyasa koşullarında en büyük tercih sebebi unsurunu oluşturan bu yaklaşım bu reklamda kendisine çok güzel bir şekilde hayat bulmuş. 


(c) Motorola

Yukarıdaki reklam afişinde Motorola RAZR HD'nin tam anlamıyla 24 saatlik bir performansı ortaya koyduğu ve de Galaxy S3'e kıyasla %20 daha güçlü bir pil ömrüne sahip olduğu belirtiliyor. 

Reklam 3: Malzeme Kalitesi ve Dayanıklılık Odaklı

Motorola'nın doğrudan doğruya Galaxy S3 üzerinden Samsung'u hedef alan kara reklam kampanyasının üçüncü ve son reklamı ise Motorola'nın elinin çok güçlü olduğu malzeme kalitesi ve de dayanıklılık odaklı. Reklam'da Galaxy S3'ün plastik yüzeyi DROİD RAZR HD'nin sahip olduğu dayanıklı mazlemeye vurgu yapılarak küçümseniyor. 


(c) Motorola

Yukarıdaki reklam afişinde Motorola'nın Kevlar malzemeden yapılmış olan balık sırtı desenli arka yüzü Galaxy S3'ün plastik arka yüzüyle karşılaştırılıyor ve aradaki kalite farkı ''birinci sınıf bir cihazda olması gereken sağlamlık'' şeklinde dilimize çevrilebilecek bir slogan ile destekleniyor. 

Samsung'un iPhone 5 piyasaya sürüldükten kısa bir süre başlattığı kara reklam kampanyasının benzerini yapmaya kalkışan Motorola'nın cesaretini takdir etmemek mümkün değil. Fakat öte yandan ne olursa olsun Motorola RAZR HD'nin pil ömrü ve de malzeme kalitesi bir tarafa Galaxy S3'ü teknik donanım ve de fiyat anlamında geride bırakması çok da olası değil. Önümüzdeki günlerde Samsung mutlaka Motorola'ya bu reklam kampanyasına istinaden iğneli bir cevap verecektir diye düşünüyorum. 

Konu ile ilgili görüşlerinizi yorumlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin. 

 

Fotoğraf hakları: Motorola

4 comments

Yeni yorum yaz:
  • :)

  • Araz 12.Ara.2012 Link to comment

    Aynen :)

  • Zaten bu tip reklamların peşinden gitmek senin kendi tabirinle biraz ''fanboyluk'' oluyor sanırım...

  • Araz 12.Ara.2012 Link to comment

    Boyle reklamlara sadece eğlenmek için bakıyorum. Zaten tüm firmalar diğer firmanın ürününün özelliklerinin bu gibi reklamlarda üstünü kapatıyor. Söylemek istediğim şu ki, böyle reklamlara bakarak hiç bir zaman cihaz tercihinde bulunmam.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!