This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Motorola: Her Telefon İçin Jelly Bean Güncellemesi ya da 100$ Ödeme

Google tarafından satın alınan Motorola 2011 ve 2012 yılına sattığı tüm telefonlar için Android Jelly Bean güncellemesi sağlanamaması koşulunda ürün başına 100$ ödeme yapacağını duyurdu. Bu kurumsal kararın arkasında kullanıcıları Android'in en güncel sunumu olan Jelly Bean'i kullanmaya teşvik etmenin yanında diğer Android telefon üreticilerine mesaj verme kaygısı da yatıyor.

Bu ilginç haber Motorola’nın Google tarafından satın alındıktan sonraki Android platformu yaratıcısının firma üzerindeki etkisinin somut kanıtlarından bir tanesi. Firma bu yeni uygulama kapsamında mevcut kullanıcılarını Androind’in en güncel sürümü olan Jelly Bean ile çalışan Motorola telefonlara geçiş yapmaya teşvik ediyor. Ayrıca Google’da Motorola vasıtası ile piyasadaki diğer Android sistemli telefon üreticilerine de inceden inceye bir mesaj vermiş oluyor. Söz konusu mesaj çok net: Güncellemelerinizdeki takvimin sıkı olmasına dikkat edin ve elinizi de çabuk tutun.

Android 4.1 Jelly Bean işletimine sahip akıllı telefonların payı hala %1 civarında seyretmekte ve bu oran kesinlikle Google tarafından mümkün olduğunca yukarı çekilmek isteniyor. Piyasda hala Android’in antik sürümü olan Gingerbread’li telefonların oranı hala çok yüksek. Bakalım Google’ın Motorola üzerinden doğrudan yaptığı müdahelenin Android Jelly Bean işletim sistemininin yaygınlaşması üzerindeki etkisi ne olacak.
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!