This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Move it! Free – Taşları oynatmak hiç bu kadar zor olmamıştı

Unblock Me ve bu tür oyunlardan hoşlanıyorsanız benzer bir oyun olan Move it! Free'nin aşağıdaki incelemesini mutlaka okumalısınız. Bu mütevazı incelemeye göre Movie it! Free göründüğünden daha da eğlenceli ve Unblock Me’den daha enteresan. Detaylar için okumaya devam edin.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.802 1.85

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: LG Optimus Black
Android versiyonu: 2.3.4
Root: No
Modifikasyonlar: Yok

Move it! Free, sadece 3.5 MB ve SD karta -App2SD sağ olsun- aktarılabiliyor.

Oynama şekli açısından yukarda da bahsettiğim gibi Unblock Me’ye benziyor. Amaç, küçük taşları çevrede oynatıp büyük taşları aşağı indirmek. Kulağa çok kolay gelse de aslında o kadar da kolay bir oyun değil. Özellikle amaca daha az taş oynatarak ulaşılmamız istendiğinde oyun iyice zorlaşıyor. Toplamda istenen hareket sayısından örneğin % 120 kadar oynarsanız altın madalya kazanıyorsunuz.

Oyunda 6 farklı zorluk derecesi var:

  • Novice
  • Casual
  • Standard
  • Difficult
  • Advanced
  • Expert

Oyunda başka türlü zorluklar da sizi bekliyor. Mesela beraber hareket ettirilmesi gereken yapışık taşlar var.

İtiraf etmem gerekir ki bu oyunu oynarken başımdan aşağı kara sular döküldü. Oyun o kadar kurnaz ki ne zaman oynasam yapmam gereken hareket sayısının iki katını yapmış oluyorum.

Harika bir özellik: Bölümleri atlayabiliyorsunuz. Bazı oyunları bitirmemin imkansız olduğunu gördüğümde bölümleri geçip oyundan zevk almaya devam edebildiğimi gördüm. Bir diğer özellik ise sıkıştığınız anlarda oyundan ipucu alabilmeniz.

Özet: Eğer sizi delirten (iyi anlamda) puzzle oyunlarından zevk alıyorsanız Move it! Free harika bir seçim. Bahse girerim meraklı amatörler bu harika oyundan çok zevk alacak.

Ekran & Kontroller

Move it! Free, oyuncuların oyunu kolay kontrol edebileceği şekilde çok hoş tasarlanmış. Kontroller kolay ve oyunu oynarken çok büyük ihtimalle hiçbir zorluk çekmeyeceksiniz. Anlamadığınız takdirde açıklamalar da mevcut.

Hız & İstikrar

Move it! Free, son derece iyi çalıştı. Test boyunca hız ve istikrar bakımından herhangi bir sorunla karşılaşmadık.

Fiyat/Performans Oranı

Move it! Free, adından da anlaşılacağı üzere bedava ve App Center’dan indirilebilir. Bedava sürümünde reklamlar var ve “sadece” 240 puzzle var. Tam sürümünde ise 672 puzzle mevcut ve fiyatı 1.27 Euro.

Ekran Görüntüleri:

Move it! Free – Taşları oynatmak hiç bu kadar zor olmamıştı Move it! Free – Taşları oynatmak hiç bu kadar zor olmamıştı Move it! Free – Taşları oynatmak hiç bu kadar zor olmamıştı Move it! Free – Taşları oynatmak hiç bu kadar zor olmamıştı Move it! Free – Taşları oynatmak hiç bu kadar zor olmamıştı

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!