This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

[MWC 2013] Mukulabs: Akıllı Telefonlar İçin 20x Zoom

AndroidPIT Almanya ekibinden Nico ve Klaus Barcelona'daki MWC'de bizlere yeni cihazlar hakkında bilgi aktarmaya devam ederken karşılarına çok enteresan bir mobil aksesuar çıktı: Mukulabs. Bu firma akıllı telefonların optik zoom kabiliyetini 20 kat artırıcı aksesuar temin ediyor. Ekip bizler için cihazın prototipini test etti.

Resimde objektifi 20 kat güçlendirilmiş bir Galaxy S3 görüyorsunuz. Bu güçlendirme sizin de gördüğünüz gibi objektife yapıştırılan bir aparat ile sağlanıyor. Kötü görüntüyü engellemek için onu stabil bir panele yerleştirdim. Mukulabs'ın baş yöneticisi bize işin en zor yanının lensi akıllı telefonun kamerasına adapte etmekte olduğunu bildirdi. Bu sorun ortadan kaldırıldığı için bu yaz üretime hazır lensleri -belki bu yaz- piyasada görebileceğiz. Gerekli adaptör-kılıflar tüm popüler telefonlar için mevcut olacak. Fakat şirket Avrupa'da dağıtım için distrübitör arayışında.


Bluetooth aracılığıyla kapaklar adapte edilebiliyor.

Umarım Barcelona'da bir şirketle anlaşmaya varırlar çünkü S3'üme taktığım aksesuardan gerçekten etkilendik. Daha fazlası bu alüminyum lenslerin fiyatları 100 Euro'dan fazla olmayacak. Testimizde bir geniş açılı lens, balık gözü lens, kullanılmış bir makro lens ve tele-lens kullandık (yukarıda görebilirsiniz).

(Fotoğraf hakları: kwe/AndroidPIT)

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!