This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 15 comments

[Anket] MWC'nin kralı kim: Samsung Sony'e karşı

Bu senenin Dünya Mobil Kongresi'ne (MWC) dair beklentiler yüksek olsa da sonuçlar şişen balonu söndürdü. Samsung (benim kendi görüşüm) hayal kırıklığı yaratan Galaxy S5 modelini tanıtırken, Sony (yine kendi görüşüm) yeni Xperia Z2 modeliyle beklenenden daha fazlasını verdi. Fakat bizim için önemli olan sizin ne düşündüğünüz! (En altta bulunan anketimize katılın!)

mwc king
© Samsung/Sony/ Nerthuz/ Shutterstock/ Elnur/ Shutterstock/AndroidPIT

Aslında MWC fuarında ilgi ve alaka genel olarak bu iki firmaya kaymış olsa da MWC fuarında daha nice yenilikler tanıtıldı. Hepsini bu ankette toplamak isterdik fakat Sony'nin ve Samsung'un bu yeniliklerinin (kitlesel ilgiyi toplaması açısından) diğerlerinden daha fazla ses getirdiği apaçık ortada. Peki ama MWC'nin kralı sizce hangisiydi? Bu acımasız yarışta hangisi daha çok öne çıkabildi?

Sony Xperia Z2 selefi Xperia Z1'den hemen sonra dünyaya geldi. Xperia Z2 ile birlikte Sony Android dünyasında yeni bir trendi başlatabilir; senede iki amiral gemisi. Ama önemli olan olabildiğince çok amiral gemi çıkarmak mı yoksa çıkarılan üst düzey telefonlara tüketiciyi tatmin edecek derecede destek sunmak mı? Sony'nin bunları başarıp başaramayacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Sony Xperia Z2'yi incelediğimiz habere göz atabilirsiniz.

AP130891
Sony'nin yeni canavarı / © AndroidPIT

Samsung'a bakıldığında ise özellikle son yıllarda sadece Android alemine değil akıllı telefon pazarına hükmettiği rahatlıkla söylenebilir. Peki ama bunun sebebi ne? Gerçekten var olan en başarılı, en güzel cihazları yaratması mı? Yoksa rakkiplerinin stratejik hatalar yapması mı Samsung'u bu denli güçlendirdi? Sebebi nedir bilinmez fakat Samsung'un zirvenin yalnızlığını taşıyamadığı ve söylenebilir; yeni amiral gemisi Galaxy S5 beklenenin çok altında bir cihaz oldu. Özellikle QHD ekranla geleceği söylentileri bütün tüketicilerin bu cihazdan olan beklentilerini artırdı. Ama Galaxy S5 bunları karşılayabildi mi? Bunun kararını Galaxy S5 inceleme haberimizi okuyarak siz karar verin.

galaxy s5 watermark 2
Galaxy S5 sizce beklenenleri verebildi mi? / © AndroidPIT

Almanya sitemizin yaptığı Samsung Galaxy S5 vs Sony Xperia Z2 karşılaştırmasında galip Samsung S5 olarak verilse de herkesin cihazlardan anladığı tat farklı. Bizim için önemli olan sizin gönüllerinizin tahtına yerleşen cihaz hangisi?

Mobil Dünya Kongresi'nin kralı sizce hangisiydi?
View results

 

15 comments

Yeni yorum yaz:
 • S5 in 2 GB ram ile geldiğine inanamıyorum. şu anda Z1 kullanıyorum 2 GB ram yetmiyor. tercihim tabiki 3 GB ram lı Z2 olur.

 • vedat 22.Mar.2014 Link to comment

  sony 1 kaç yılda telefon piyasasında tek olacak bunu gösterdi. sony adı zaten kalite. Samsung un naylon telefonu na para verilmez

 • samsung alır ya ama samsung hiç salam deil sony daha iyi

 • sony bu sene agir basacak gibi gorunuyor veya lg s4 var ve sony cikar cikmaz degistirmeyi dusunuyorum

 • Donanım olarak tasarım olarak bence sony daha ağır basıyor.

 • Sony'nin Z1'de ki 20,7 mp kamerasini begenmemistim.20,7 nin hakkini vermeyen bir kameraydi.Yani sadece adı 20,7 mpixeldi:)Bu telefonda da ayni kalitede fotograf cekecekse bu sene telefon almasamda olur...

 •   9

  Çok haklısınız Ali Bey. Işlemci olarak da fark yok aslında, kamera olarak da Sony şuan en iyi gibi görünüyor.

 • lg bu malzeme kalitesi ile devam ederse yakında prestij kaybeder işlemci kamera iyi de ya sonrası.? lg hakkında güzel düşünmeme neden olan tekşey flex'te kullanılan 'kısmen" kaliteli kasa sadece

 • sony

 • PULAT 02.Mar.2014 Link to comment

  Lg yi al gerisini at cöpe...

 •   9

  Sony hakkaten çok iyi gidiyor umarım devamı gelir. Ama LG uzay mekiğine dönüşen telefon yapsa gene de almam. El ile zorlasam ikiye kırılcakmış gibi geliyor (Flex hariç)

 • lg g pro 2 çıkarsa bu telefonlar yalan llur :))

 • Sony iyi yaptı fakat 1 yıl içerisinde 3 tane amiral gemisi çıkarılır mi?

 • HAZREÇ 02.Mar.2014 Link to comment

  sony iyi bir atak yapti bencede

 • şahsen ben samsungcuyum...ama S5 benim için hayal kırıklığı oldu....sonyde fena diil tabiki...ben burda çekinser duruyorum

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!