This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share No comments

My CookBook (Mes Recettes) – Mutfak asistanı

Eğer yemek yapmayı, ailenizle ve arkadaşlarınızla yaptığınız yemekleri paylaşmayı seviyorsanız özenle hazırlanmış yemek kitaplarını seviyor olmalısınız. Bu tarz kitaplar elinizin altında yoksa favori yemeklerinizin tariflerini bulabileceğiniz bir yemek kitabını daha da seveceksiniz.

My CookBook (Mes Recettes), Android cihazınızda yemek tariflerini kaydetmenizi ve yönetmenizi sağlayan ve birkaç tıklamayla size adeta mutfakta bir asistan gibi eşlik eden bir uygulama. Ayrıntılar aşağıda.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
4.1.2 Cihaza göre değişir

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy S2 (GT-I9100)
Android versiyonu: 4.0.3
Root: Hayır
Bir önceki sürüm: Android 1.6

My CookBook (Mes Recettes)’a ilk başladığınızda uygulamada henüz bir tarifin olmadığını farkedeceksiniz. Tarif eklemek için şu seçeneklerden birini seçebilirsiniz: El ile tarif girebilir veya halihazırdaki uygulamalar için Google araması yapabilir sonra da cihaza indirebilirsiniz. Biz testimizde gayet iyi çalışan tarifler bulduk.

Yeterli sayıda uygulama indirdikten sonra tarifleri organize etmelisiniz. Bunun için kaydolup tarifleri kategorize edebilirsiniz. Bunun dışında bir de kelime araması ve Google ses tanıma özellikleri de tarifleri bulma işini çocuk oyuncağı haline getiriyor.

Tariflerdeki malzemeleri sonradan satın almak için uygulamanın bir alışveriş listesi de mevcut.

İş yemek yapmaya gelince malzemelerin sırasını teker teker göstertebilirsiniz. Ve eğer eliniz meşgulse uygulamanın süper bir özelliği var ki o da elinizi cihazın üzerinde sallamak; böylelikle uygulama bir sonraki adıma atlıyor. Ses kalitesi tatmin edici ama çok iyi değil. Söylenenleri anlayabilmek için (ekrana değmeden) uygulamanın bana ne söylediğine çok iyi konsantre olmam gerekti.

Son olarak eğer uygulamanın görünümünü değiştirmek istiyorsanız farklı tasarımlar var ve tarifleri Dropbox’a yükleyebilirsiniz.

Özet: My CookBook, hobi aşçıları ve favori tariflerini her zaman yanında bulundurmak isteyen yemek sevdalıları için eğlenceli bir uygulama. Uygulamanın kullanımı kolay ve kendisi harika bir mutfak asistanı.

Ekran & Kontroller

My CookBook'u (Mes Recettes) kullanmak kolay ve uygulama kişinin kendi isteği doğrultusunda modifiye edilebiliyor.

Arama, kelime arama özelliğinden dolayı çok kolay.

Hız & İstikrar

My CookBook (Mes Recettes), tarif indirme/yüklemeleri dışında gayet hızlı işliyor.

Fiyat/Performans Oranı

Ufak banner reklam, uygulamanın büyük bir bölümünde mevcut. Bu da zaten bedava ve ful versiyonu arasındaki fark. My CookBook'un (Mes Recettes) ful sürümüne 2.99 Euro ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Ekran Görüntüleri:

My CookBook (Mes Recettes) – Mutfak asistanı My CookBook (Mes Recettes) – Mutfak asistanı My CookBook (Mes Recettes) – Mutfak asistanı My CookBook (Mes Recettes) – Mutfak asistanı My CookBook (Mes Recettes) – Mutfak asistanı
1 Share

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!