This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

MyScript Calculator : Hesap yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Android cihazların hesap makinelerini hepimiz biliyoruz. Toplama çıkarmaya yarıyorlar. En fazla yaptıkları işlem yüzdeyi hesaplamak. Karakök almayı vs. unutun. İşte burada MyScript Calculator işin içine giriyor. Bu hesap makinesi uygulaması oldukça karışık hesapları da çözmenizi sağlıyor. En büyük avantajıysa, elle ya da stylus kalemiyle formülü ekrana yazabilmek. Nasıl mı çalışıyor? Cevaplar bu incelemede.

Not

Artı

  • El yazısını anlaması çok başarılı
  • Birçok formülü algılıyor
  • Çok hızlı

Eksi

  • Diğer belgelerden formülleri aktaramıyorsunuz
Test edildiği tarih Android Sürümü Root Modifikasyonlar Test edilmiş sürüm En son sürüm
Google Nexus 5 4.4 Hayır 1.1.2.250 Cihaza göre değişir

Özellikler & Kullanım

Vision Objects’in geliştirdiği MyScript Calculator uygulaması, kopya çekmenin en iyi yolunu bulmuş. İşleminizi elle yazıp, direkt sonuca gidebiliyorsunuz. Saatlerce sabit sayılarla ya da trigonometriyle uğraşmaya gerek yok. Ve tabii ki bir hesap makinesinin en büyük avantajı: yanlış sonucu bulmaya da son. Aynen soruyu kağıda yazar gibi tabletinize ya da telefonunuza yazın ve sonuca gidin.

En güzel özelliklerinden biri uygulama soruyu neredeyse gerçek zamandaki gibi çözüyor. El yazısını algılaması mükemmel. Çok nadiren okuyamadığı rakamları ya da işaretleri değiştirmek durumunda kaldım. Soruyu yazarken bir hata yaparsanız, aynen normalde yapacağınız gibi, sayıyı çizin ve doğrusunu yazın. Bu sorun yaratan sembolü ya da sayıyı hemen silmenizi sağlayacak. Ve tabii ki klasik “geri gitme” tuşunu da kullanabilirsiniz.

myscript calculator 1
Karmaşık işlemleri sorunsuz bir şekilde çözüyor / © AndroidPIT

Uygulama birçok operasyonu destekliyor. Toplama, bölme, çarpma, çıkarma gibi basit fonksiyonların yanı sıra, yüzdesini alma, karakökünü alma, bilinmeyeni bulma, katsayıları hesaplama, trigonometrik değerlerle hesap yapma (cos, sin, tan) ve daha birçok işlemi içeriyor. Oldukça da hızlı!

Ekran & Kontroller

Bu uygulamayı ideal kullanma biçimi tabii ki formülü yazmak için yeterli yere sahip olan tablet gibi büyük ekranlı cihazlar ya da fabletler. Stylus kalem kullanabiliyorsanız, farkı siz de göreceksiniz.

Ekranın sol üst köşesinden sonucun kaç basamaklı bir sayı olacağını seçebiliyorsunuz. Formülü çözerken, elinizi avucunuzu karalayıp not almak yerine, ekranın soluna ya da sağına not alabiliyorsunuz.

Hız & İstikrar

Hız konusunda diyecek bir şey yok. Gayet hızlı ve stabil çalışıyor. Test süresinde hiçbir soruna rastlamadık.

Fiyat/Performans Oranı

Kardeş uygulaması MyScript Notes Mobile’ın ücreti Google Play’de € 6.99 iken, MyScript Calculator tamamen ücretsiz ve reklamsız.

Son Söz

MyScript Calculator, telefonundaki ya da tabletindeki hesap makinesi yetmeyenler için MyScript Calculator çok faydalı bir uygulama. Bazı özellikler eklenebilir ama ücretsiz bir uygulamadan çok fazla da ekstra özellikler beklememek lazım. Aldığı 5 yıldızın her birini hak ediyor.

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!