This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

NASA Android Telefonları Minik Uydularla Uzaya Gönderiyor

Uzay araştırmaları denince akla ilk gelen kurum olan NASA yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Phonesat isimli bu yeni proje kapasmında NASA dünya yörüngesine ufak bir küre içerisinde Android işletim sistemli telefonları göndermeyi planlamakta. Şu an itibariyle en ciddi aday ise HTC Nexus One.

Dünya yörüngesinde bir HTC Nexus One... Bu yıl içerisinde uzaya gönderilmesi planlanan bu ilk Android tabanlı uydunun testlerinde en öne çıkan telefon olan HTC modeli bir çok zorlu deneme sonrasında üzerinde karar kılınan Android telefon olmayı başardı. Proje kapsamında NASA'nın hedefi herkesin ulaşabileceği cihazları kullanarak yörünge üzerindeki bir uyduyu yönlendirebilmek. Bu arada projenin ilk ayağında beklenen başarıya ulaşılması durumunda dünya yörüngesine ikinci bir Android uydu daha gönderilmesi planlanmakta. Bu ikinci  uydu içerisinde de Galaxy Nexus S kullanılacağı bilgisine ulaşıldı.

Sonuç olarak bu ilginç projeden çıkarabileceğimiz ders ise ceplerimizde taşıdığımız cihazların teknolojik kullanım alanının ne kadar ileriye gitmiş olduğu. Bizlere ise elimizde tuttuğumuz cihazların gücünün farkındalığını arttırmak düşüyor.

 

Haber Kaynağı: Forbes

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!