This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 9 comments

Neden hala Marshmallow güncellemesi almadınız?

“Bazı arkadaşlara geldi ben de hala yok!”… Bugünlerde herkes aynı konudan bahsediyor, Android Marshmallow neden bazı cihazlara henüz gelmedi? Zaten güncelleme dağıtımı konusunda dünyanın en hızlı şeyi olmayan Android, konu 6.0 Marshmallow güncellemesi olduğunda iyice yavaş oldu. Sizin de cihazınıza henüz güncelleme gelmediyse üzülmeyin, olası 5 nedenden birini seçin…

marshmallow 20151013 103147
© ANDROIDPIT

1.  Cihazınız çok eski ve güncellemeyi almayacak

Bu haberi genelde kimse duymak istemez ama ne yazık ki cihazınız bu güncellemeyi almak için fazlasıyla eski ve Android Marshmallow güncellemesini almayacak. Ne kadar haksızlık olsa da bu piyango bazen sadece iki yaşında olan cihazlara dahi vurabiliyor. Eğer cihazınız 2013 ya da daha öncesinde çıktıysa ve Nexus 5 de değilse Android 6.0 Marsmallow alma ihtimali oldukça düşük.

Nokia phones android
 © Nokia

2. Cihazınız pek de yeni değil ve güncelleme sırasında gerilerde

En son çıkan amiral gemileri genelde Android güncellemesini de ilk alanlar oluyor. Eğer cihazınız iki yıldan eski değilse fakat en son çıkan modeller arasında da yer almıyorsa bu güncellemeyi niçin hala bekliyor olduğunuzu açıklayabilir. Bu durumda sabır diyoruz çünkü eski olmayan cihazların neredeyse hepsi güncellemeyi alacak.

3. Operatörünüz çok hızlı değil

 “Arkadaşlarım aldı bende hala yok aynı cihazı kullanıyoruz” probleminin kaynağında genelde operatörler yatar. Türkiye’de aslında çok görmesek de özellikle Amerika’da Verizon güncellemeleri herkesten önce dağıtarak isim yapmıştır. Bizim de ülkemizde yaşanacak birkaç günlük gecikmelerin sebebi bu olabilir.

android 60 marshmallow hero devil 2
© ANDROIDPIT

4. Güncelleme ülkenize henüz gelmemiş olabilir

Güncellemeler, tüm bölgelerde aynı anda çıkmıyor. Bu yüzdendir ki mesela Polonya güncellemeleri genelde daha önce alıyor. Evet, güncellemeyi önce almak iyi fakat geç almanın da bir artısı var çünkü genelde geç gelen güncellemelerde ilk etapta görülmüş olan problemler çözülmüş ve yer almıyor oluyor.

5. Belki güncelleme geldi de siz görmediniz

Aramızdan bazılarının güncellemeyi kendi görmedikleri için henüz almadıklarına eminim. Bazen güncelleme bildirimleri gözden kaçabiliyor ve bunu gidip kendiniz düzeltmek zorunda oluyorsunuz. Bunun için “Ayarlar” bölümüne girin ve “Cihaz hakkında” bölümüne göz atın. Burada güncellemenin gelip gelmediğini görebilir, gelmişse indirebilirsiniz.

 

9 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!