This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Nexus 10 Ofisimize Ulaştı & Nexus 4 Siparişleri 3 Hafta Gecikiyor

13 Kasım 2012 tarihinde Google Play üzerinden satışa çıkarılan Google telefonların sonuncusu Nexus 4 büyük bir online satış kargaşasından sonra Almanya'da 20 dakika Amerika'da ise yarım saat içerisinde tükenmişti. Bu kısıtlı zaman dilimi içerisinde ellerini çabuk tutan şanslı teknoloji meraklılarının Almanya'da ikamet edenleri için Google'dan kendilerini üzecek bir haber geldi: Nexus 4 ancak üç hafta sonra teslim edilebiliyor olacak. Bu arada bu sabah itibariyle Google'ın ilk 10 inçlik tablet bilgisayarı Nexus 10 elimize ulaştı. Nexus 10'un fotoğraflarını yazının devamında bulabilirsiniz.

(c) Google

Nexus 4 Satışlarındaki Kargaşa Devam Ediyor

Yeni nesil Nexus cihazların satışında çok kötü hazırlanmış olan teknoloji devi Google'ın bu alanda göstermiş olduğu zayıf performans bir çok tüketici mağduriyetini de beraberinde getirdi. Bunlar arasında tek bir sipariş vermek amacıyla işlemin tamamlanma aşamasındaki onay butonuna birden fazla basmış olanları istemedikleri halde fazladan cihaz sipariş etmiş olmaları, satış onayını almak için uzunca bir bekleyiş sonrasında avucunu yalamak zorunda kalan tükecitiler ve de Nexus 4'ün arzı ile talebi arasındaki dengesizlikten faydalanan online ticaret sitelerine Nexus 4'ün Google Play fiyatının neredeyse iki katını veren teknoloji hastalarının karşı karşıya kaldıkları hoşnutsuz durumları sayabiliriz.

Nexus 10 Bugün Elimize Ulaştı

Can sıkıcı Nexus 4 haberlerinden sonra biraz olsun yüzümüzü güldüren bir habere de değinmeden edemeyeceğim. Bu sabah itibariyle Google'ın Samsung'a ürettirdiği 10 inçlik tablet bilgisayarı Nexus 10 elimize ulaştı. Aşağıdaki fotoğraflarda bu cihazın önden, arkadan ve yandan çektiğim fotoğraflarını ve cihazın elde duruşunu görebilirsiniz.


Samsung tarafından üretilen Google Nexus 10 Tablet'in Önden Görünümü  ve elde duruşu

Yeni Nexus 10'un ekranı gerçekten çok canlı. Android 4.2 mobil işletim sistemi ile yerleşik gelen bu tablet bilgisayar gerçekten ışık hızında çalışıyor. Bu ürünle ilgii en kısa zamanda bir test raporunu haber portalımız ve de forumlarımız üzerinde siz okuyucularımızla paylaşacağız.

Samsung tarafından üretilen Google Nexus 10'un Arkadan Görünümü ve elde duruşu

İki hafta önce Google'ın yeni nesil Nexus ürünlerinin tanıtımının yapılmasının hemen ardından geçtiğimiz haberlerin kullanıcı yorumları kısmında sizlerden Nexus 4'ün arka yüzünde kullanılan malzemeye yönelik sorular almıştık. Nexus 4'ün metal görünümlü arka yüzü çok kaliteli bir dayanaklı plastik malzemeden imal edilmiş. Cihazı elinize alır almaz bir güven hissiyatına kapılıyorsunuz ister istemez.


Samsung tarafından üretilen Google Nexus 10'un Yandan Görünümü ve elde duruşu

Nexus 10 kendi segmentinin standartları göz önüne alındığında gayet ince bir cihaz. Apple'ın iddialı ürünü iPad 4'den tam olarak 0.5 milimetre daha ince.

Bu arada Nexus 10'un teknik özellikleri hakkında bilgi edinmek ve de bu cihazı en önemli rakibi olan dördüncü jenerasyon iPad ile karşılaştırmak için haber portalımız üzerinde daha önce yayınlamış olduğumuz aşağıdaki infografiğe göz gezdirmenizi tavsiye ederim.


Nexus 10 ile  iPad 4 Karşılaştırması

Nexus 4 satış kargaşası ve yeni Nexus 10'un ilk görüntüleri hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin.

Fotoğraflar: Volkan Emre, Nico Heister / AndroidPIT

9 comments

Yeni yorum yaz:
 • ios işletim sistemini tartışmaya bile gerek yok. Ancak Nexus 10 ram, işlemci , fiyat ve piksel olarak ezdiği gayet net bir şekilde görülüyor..

 • Sizin ofisi cok merak ediyorum... :)

 • O zamanın şartları dikkate alındığında cevap verilmesi zor bir soruydu :)

 • Araz 16.Kas.2012 Link to comment

  hm.. yani sorulmasini istediyiniz soruyu sormusum :) Kendimi tebrik ederim. he, cevabiniz icin tesekkurler

 • Herhangi bir konunun 'dayanılmaz hafifliğini yaşamak' diye bir kalıp vardır. Bu kalıp benim kullandığım cümle içerisinde 'bir işi yapabilmiş olmanın verdiği kişisel tatmin' olarak anlatılabilir....Uzun lafın kısası senin sormuş olduğun soru aklımda yer etmiş ve buna çok net bir cevap verebildiğim için kendi adıma memnun oldum...

 • Araz 16.Kas.2012 Link to comment

  nasi yani? :D

 • Ayrıca sorduğun soruya sonunda net bir cevap verebilmenin dayanılmaz hafifliğini yaşıyorum şu an:)

 • Diğer alışveriş platformları ile Google'ın Nexus 4 üzerinden tüketiticilere satış noktasında bir ilişkisi yok. Ebay başta olmak üzere belli bir takım online satış siteleri Google'dan Nexus 4'leri satın alıp stoklamışlar... Yani Google o Nexus'ların parasını çoktan almış durumda:)

 • Araz 16.Kas.2012 Link to comment

  bu arada "arkasi metal mi?" diye ben sormusdum. :) fazla goze sokdum kendimi qaliba :D neyse... Volkan bey, Google diger alis-veris sitelerine yerlestirdiyi nexus 4'leri nicin play store uzerinden satisa sunmuyor ki?

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!