This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Nexus 4: Android 4.2 ile Gelen Özellik ile Çekilen Muhteşem Fotolar

13 Kasım tarihinde  satışa sunulacak olan yeni Nexus 4'un içerisinde yer alacak Android 4.2 sürümü ile beraber gelen önemli özelliklerden bir tanesi olan 360 derece panaromik fotoğraf çekimi yapabilme fonksiyonu 'Photo-Sphere' kullanılarak çekilen fotoğraflara göz atmaya ne dersiniz?

(c) Google

Google bu yeni özellik ile tüm dünyayı üç boyutlu dijital ortama taşımayı planlıyor ve bu amaca yönelik olarak Google Haritalar'ın Sokak Görünümü anlamına gelen 'Google Maps Street View' özelliğini kullanıyor. Bu anlamda Google Haritalar kullanıcıları akıllı telefonlarıyla dünyayı karış karış panoramik olarak fotoğraflayacaklar ve Google kullanıcıların çekmiş olduğu fotoğraflarını bir araya getirerek uzun vadede tüm dünyayı 3 boyutlu dijital ortama taşımış olacak.

Sphere Photo özelliği kullanılarak çekilmiş etkileyici fotoğraflardan bir tanesini aşağıda görebilirsiniz. Nexus 4 ile kendisini Amerika'nın meşhur Büyük Kanyon'una vurmuş olan bir Google çalışanı yerkürenin en etkileyici doğa parklarının başında gelen vadiden çok güzel bir küresel kare elde etmiş.


Android 4.2'nin Sphere Photo özelliği ile çekilmiş bir fotoğraf

Google'ın kendi sosyal ağı olan Google+ üzerinde yayınladığı muhteşem fotoğraflara göz atmak için buraya tıklayarak ilgili sayfaya yönlendirilebilirsiniz.
 

 

Fotoğraflar: Google Inc. 

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!