This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 2 comments

15 Mayıs'ta Nexus 4'e Ne Yenilik Gelecek?

Uzun bir süredir çok büyük bir pazar başarısı yakalayan Nexus 4'ün varisi Nexus 5 hakkında birçok şey duyduk. 15-17 Mayıs arası düzenlenecek Google I/O'da yeni çıkacak Android 5.0'ın yanında Nexus 4'ün yerine de yeni bir Nexus tanıtılabilir.

femme tech
Nexus 4'e gelecek yenilikler merak konusu © AndroidPIT

Geçtiğimiz Mart ayında AndroidPIT ekibi olarak bir sonraki Nexus'un yani Nexus 5'in nasıl olmasını istediğimizi sizlerle paylaşmıştık. Yeni Nexus'ta Android 5.0'ın da olmasını hayal etmiştik ki internet dünyasında bu doğrultuda haberler dilden dile dolaşmaya başladı. Aslına bakarsanız LG Nexus 4 daha henüz geçtiğimiz Ekim ayında pazara sürüldüğü için yepyeni bir Nexus 5 beklemek zor gözüküyor.

nexus5 v2
İşte bizim hayalimizdeki Nexus 5. Dedikodulara göre cihaz Google I/O konferansında tanıtalacak. © AndroidPIT

Eğer yeni Nexus 5 gelmeyecekse görünen o ki şu an geliştirilmekte olan Nexus 4 için Android 5.0 Key Lime Pie işletim sistemi konferansta sahne alacak.

Sizi bilmem ama Nexus 4'ün hala fiyatına göre (Almanya fiyatı 350 Euro; yaklaşık 820 TL; Türkiye fiyatı 1200 TL'lerde) çok iyi bir cihaz olduğunu düşünüyorum ve eğer yeni bir cihaz alacak olsam Nexus 4'ü kesinlikle hesaba katarım. Daha üst seviye telefonlar 650 Euro civarında (yaklaşık 1520 TL; Türkiye fiyatları 2000 TL'den başlıyor). Yani 700 TL fark ile nerdeyse iki katı fiyat. Ve üstelik AnTuTu testinde Note 2 ile başbaşa bir performans sergiliyor: Nexus 4, Galaxy S3, Galaxy S4, Galaxy Note 2, Optimus G Pro, HTC One performans testine göz atmak için tıklayın.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: sidhtech

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!