This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

Nexus 4, Nexus 5 ve Nexus 7 LTE için Android 4.4.1 güncellemesi

Nexus cihazınızda iki fotoğraf arasındaki bekleme süresi hatırı sayılır oranda azaldı mı? Kamera uygulaması şimdi daha mı hızlı açılıyor? Peki ya otomatik odaklama, HDR+ rekasiyon hızı? Bunlarda da gelişme varsa, size bugün itibarıyla dağıtılmaya başlanan Android 4.4.1 güncellemesini alabilen şanslı Nexus kullanıcılarından biri olmalısınız. Zira Google, Nexus 5, Nexus 4 ve Nexus 7 LTE cihazlar için, daha iyi kamera performansı ve daha iyi ses yazılımı vaat eden ve Nexus 5'deki sorunları da çözmesi beklenen Android 4.4.1 güncellemesinin dağıtımına başladı. 

AndroidPIT Nexus KitKat
Nexus 5, Nexus 4 ve Nexus 7 LTE sahipleri mutlu. / © AndroidPIT

Android 4.4.1 güncellemesiyle birlikte gelen yeniliklerin büyük bölümü Nexus 5 sahiplerine yarayacak olsa da, özellikle kamera performansındaki iyileştirmeler diğer Nexus cihaz sahiplerini de yakından ilgilendiriyor. Buna göre yeni güncellemeyle birlikte Nexus cihazların kameraları ciddi biçimde hızlanacak. Tuşa basmayla fotoğrafın çekimi arasındaki süre azalacak. Kamera uygulaması daha hızlı açılacak. HDR+ reaksiyon hızı artarken, güncellemeyle birlikte Nexus kameralarının düşük ışıktaki fotoğraf performansını da artması bekleniyor. Kamera bir yana, kurumsal e-posta hizmetinde ve hoparlör performansında yapılan yapılan iyileştirmeler de dikkat çekiyor. 

Nexus 5 camera sensor
4.4.1 güncellemesiyle birlikte Nexus 5'in kamera performansı artacak. / © AndroidPIT

Tabii burada Google'ın, Nexus 5 kullanıcılarından gelen şikayetleri hemen dikkate alıp bu kadar kısa sürede böyle bir güncellemeyi hazırlamış olmasına da şapka çıkarmak gerekiyor. Hele de bugünlerde ülkemizde birçok Samsung kullanıcısının geç gelen güncellemelerden ve Android 4.3'ün yarattığı sorunlardan şikayetçi olduğu düşünülürse. 

Vasıtasıyla The Verge Kaynak: Nexus (Google+)

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!