This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google'a göndermiş olduğumuz  test cihazı talebimize henüz bir yanıt gelmediğinden güvenilir üçüncü kaynaklar tarafından yapılan test sonuçlarına dayanarak yeni Nexus 4'ün pil performansı hakkında değerlendirmelerde bulunacağım. Anandtech isimli donanım sitesi üzerinde yayınlanan kapsamlı pil testinin sonuçlarına göre Google'ın LG'ye ürettirdiği Nexus 4'ün pil ömrü konusunda gösterdiği görece zayıf performans bu cihazın kağıt üzerinde mükemmelliğine biraz gölge düşürmüş oldu.

Anandtech sitesi üzerinde bu yazıya konu olan pil ömrü değerlendirmesinin yanında çok ilgi çekici değerlendirme kriterleri yer almakta. Teknoloji meraklılarının yakından takip etmelerini şiddetle tavsiye ettiğim bu siteye doğrudan ulaşmak için buraya tıklayabilisilirsiniz. Nexus 4'ünde içerisinde yer aldığı 13 farklı üst düzey Android ve iOS tabanlı çalışan cihazın bir çok farklı kriterle karşılaştırıldığı sayfaya ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yukarıda linklerini paylaştığım linkler üzerinde yer alan analizlerin hemen hepsinde Nexus 4 özellikle kendisinden neredeyse iki kat daha pahalı olan iPhone 5 ve iPad ile burun buruna bir performans gösterirken pil ömrü konusunda çok zayıf bir performans göstermiş gözükmekte. Detayları aşağıdaki tablo üzerinde yakalayabilirsiniz.

 


Nexus 4'ün 3G ile internet bağlantısı noktasındaki pil performansı LTE'li iPhone 5'in neredeyse yarısı / (c) AnandtechYukarıdaki testin Anandtech'in elinde bulunan prototip Nexus 4 ile yapıldığını, 13 Ekim tarihinde çıkacak olan ürünlerin performanslarının az da olsa değişme ihtimali olduğunu göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Ama sonuç olarak Nexus 4 bir çok kullanıcı için çok önemli bir kriter olan pil ömrü konusunda sınıfta kalmış gözüküyor.

 

Giriş fotoğrafı: Google

 

 

 

 

 

 

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!