This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 1 Comment

Avrupa'da Nexus 4 Satışları Durdu Türkiye'de ise Turkcell ve LG Sessiz

Google'ın LG'ye ürettirdiği Nexus 4'ün Avrupa'da Google Play üzerinden satışının haftalardır durmuş olduğu bir sır değil. Nexus 4 'ün piyasaya sürüldüğü ilk dakikalarda satın alma şansına erişmiş olanların problemli ürünlerini değiştirmek için bile stoğu olmayan LG'nin Nexus 4'ü Turkcell üzerinde Türkiye'ye ne zaman ve nasıl sokabileceği üzerindeki şüpheler zaman geçtikçe daha da artmakta.

Bundan tam olarak bir ay önce bir çok çeşitli kaynak üzerinde Turkcell'in Nexus 4 satışlarına başlamak üzere olduğu söylendi. Hatta Turkcell şirket içi çıkardığı aylık dergide bu ürüne yer ayırdı ve "çok yakında Turkcell'de" ibaresi kullandı. Aralık sayısında çıkan bu haberden bizim çıkardığımız sonuç cihazın Ocak ayında tüketiciyle Turkcell aracılığıyla ulaşacak olmasıydı.

Öte yandan Google Almanya ile yazışmalar sonucunda Google'ın gerçekten de hatalı ürünlerde yakın zaman içinde değiştirme yapamayacağı bildirildi. "Yakın zaman" ibaresini lafın gelişi söyledim. Bu zaman çok uzun bir süreyi kapsayabilir çünkü Google değişime başlama zamanı konusunda emailinde herhangi bir ibareden bile kaçındı.

Bu haber Alman tüketiciler açısından gerçekten nahoş bir durum. Evet, cihaz gerçekten sağlam ve bozulacağa benzemiyor fakat elektronik aletlerde hiçbir şey belli olmaz. Bir süre sonra gerçekten birkaç kişinin Nexus 4'ü bozulduğunda tüketiciler ortalığı birbirine katacak şikayetlerde bulunabilir ve bu da doğal olarak ne Google ne de LG açısından hoş olmaz. Burda hem Google hem de LG'nin çok büyük bir risk aldığı görülüyor.

Türk tüketicisi açısından bu iki haber üst üste geldiğinde (Turkcell'in açıklaması ve stok yetersizliğinin bu boyutlara varması) ortaya çok da olumlu sonuç çıkmıyor. Bundan bir ay önce yapmış olduğumuz Ocak beklentimizi bir-bir buçuk ay daha ileri çekmekte fayda var. Daha diğer ülkelerde arıza kaynaklı değişim için bile stoğu bulunmayan bir cihazın Türkiye'ye bu ay gelmesi çok güç.

Nexus 4 için neden bu kadar gürültü koparıldığını (İpucu: Aşağıda karşılaştırıldığı ürünleri ve fiyatını göz önünde bulundurursanız doğru cevabı bulabilirsiniz) veya cihaz hakkında daha detaylı bilgiler için önceki yayınlarımıza göz atabilirsiniz:

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!