This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

[Söylenti] Nexus 5, Android 5.0 Key Lime Pie'la Gelecek

Nexus serisinin yeni halkası olması beklenen LG Nexus 5'in Android'in henüz piyasaya çıkmayan son sürümü 5.0 Key Lime Pie'la geleceği iddia edildi. Akıllı telefon dünyasında bugünlerde 41 megapiksellik inanılmaz kamerasıyla Android telefonlardan rol çalan Nokia Lumia 1020 konuşuluyor olsa da, yakında gelmesi beklenen bir başka büyük telefonla ilgili haber ve söylentiler de tüm hızıyla devam ediyor.  

nexus 5
AndroidPIT'in görmek istediği Nexus 5 prototipi. / © AndroidPIT

LG'nin Google'la yaptığı işbirliğinin sonucu olan Nexus 4'ün ardından yine aynı şirket tarafından üretilmesi beklenen Nexus 5, özellikle saf Android tecrübesi yaşamak isteyenlerin merakla bekledikleri bir cihaz.

Teknoloji meraklılarının hatırlayacağı gibi Güney Koreli teknoloji devi LG'de birkaç ay önce yapılan açıklamada şirketin Nexus 5'i üretmemem ihtimalinin bulunduğu belirtilmişti. Ancak bu açıklamaya rağmen son günlerde Nexus serisinin bir sonraki cihazını LG'nin üreteceğine dair haberler yine artmaya başladı.

Son olarak Kore'de yayın yapan Daum adlı sitenin haberine göre Nexus 4 nasıl LG Optimus G'den ilham alınarak tasarlandıysa, Nexus 5'in referans noktasının da LG Optimus G2 olacağı iddia edildi.

Bu da donanım açısından Nexus 5'in müthiş kuvvetli bir cihaz olacağına işaret ediyor. Zira LG'nin süper modeli olarak tasarlanan Optimus G2'nin 5,2 inçlik Full HD ekrana, 3 GB sistem RAM'ine, 13 megapiksel kalitesine fotoğraf veren bir kameraya ve 2.3 GHz gücünde, dört çekirdekli bir Qualcomm Snapdragon 800 işlemciye sahip olması bekleniyor.

Diğer yandan yine aynı sitenin haberine göre Optimus G2'nin işletim sisteminin Android 4.2.2 Jelly Bean olması beklenirken, LG Nexus 5, Google'ın sunmak istediği pür Android deneyimi doğrultusunda Android 5.0 Key Lime Pie işletim sistemiyle gelebilir.

Nexus 5'le ilgili tüm gelişme ve dedikoduları AndroidPIT.com.tr'den takip etmeye devam edebilirsiniz.

Kaynak: Neowin

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!