This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares No comments

Xperia Z,HTC One ve Galaxy S4 Sonrası Dönemde Nexus 5'den Beklentiler

Şu an için akıllı telefon piyasasında gelinen noktada cihazlar teknik olarak ulaşabilecekleri son noktaya erişmiş gibi gözüküyorlar. 2012 ve 2013 içerisinde piyasaya sürülmüş olan üst sınıf telefonların hemen hepsi tüm isteklere cevap verebilecek özeliklere sahip. Geçtiğimiz bir kaç ay içerisinde tanıtılan Sony Xperia Z, HTC One ve Galaxy S4'den sonra gözler şimdiden Google'ın bir sonraki telefonu Nexus 5'e odaklandı bile. Mevcut piyasa koşulları dikkate alındığında yeni nesil akıllı telefonların rekabetinde donanımdan ziyade tasarım ve malzeme kalitesinin belirleyici olacağı iddiaları Nexus 5'den beklentileri yoğuruyor.

nexus 5 back camera
Yeni nesil telefonlarda donanımdan ziyade tasarımdaki ayrıntılar belirleyici olacak / © AndroidPIT

PhoneArena üzerinde yayınlanan iddialara göre Nexus 5'in özellikleri mevcut Nexus 4'den çok da ileride olamayacak.  Yeni Nexus 5'in ekranı küçülerek 4.5 inçlik bir genişliğe sahip olurken, cihazın işlemcisi Nexus 4'ün 1.5 GHz'lik Snapdragon 600'ü olarak kalarak değişmeyecek. Nexus 5'deki ana değişikliklerin ise pil gücünün arttırılması ve ekran çerçevesinin küçülmesi olarak ortaya çıkacak. Nexus 5'in pil gücünün 2800 mAh olması öngörülürken cihazın ekranının cihazın tüm ön yüzünü kaplaması bekleniyor.

Nexus 5 hakkındaki söylentilerin detayları üzerinde durmanın şu an için çok büyük bir anlamı olmasa da akıllı telefonların donanım anlamında sınırlarına ulaştığı iddiasını dikkate almak gerekiyor.Zira bundan sonra çıkacak olan yeni nesil üst sınıf telefonları birbirinden ayıracak önemli etmenlerin donanımdan ziyade tasarım ve malzeme kalitesindeki detaylar olacağını söylemek mümkün.

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!