This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 9 comments

Nexus 5'in fiyatı 1400 TL civarında

Uzun bir bekleyişin ardından geçtiğimiz günlerde Türkiye'de de satışa çıkan Nexus 5, 1300-1400 TL aralığında bir fiyata satın alınabiliyor. Akıllı telefon almak ya da mevcut telefonunu değiştirmek isteyenler için piyasadaki seçeneklerin sayısı her geçen gün artarken Google-LG ortaklığıyla üretilen Nexus 5, hem cebini düşünen, hem de üste düzey donanım özelliklerine sahip bir telefon almak isteyenler için ciddi bir alternatif oluşturuyor. 

nexus 5 front back
Nexus 5 almanın zamanı gelmiş olabilir mi? / © LG, Google

Google'ın 2013 yılının sonlarında resmen duyurduğu Nexus serisinin bu son cihazı, özellikle üretici arayüzlerinden hoşlanmayan ve stok Android deneyimi yaşamak isteyenlere ve her türlü güncellemeyi telefonunda herkesten önce görmek isteyenlere hitap ediyor. Tıpkı serinin bir önceki modeli gibi üst düzey donanım özellikleriyle donatılan ama eşdeğer telefonlara oranla daha uygun bir fiyatla piyasaya çıkan Nexus 5 geçtiğimiz haftalarda Türkiye'de de satışa sunuldu. 

Nexus 5'i bugünlerde ülkenin en güvenilir elektronik mağazalarından biri olan Teknosa'da tek ödemeyle ya da taksitle 16 GB dahili bellekli siyah Nexus 5'i 1399 TL'ye satın almak mümkün

Diğer yandan fiyat karşılaştırma sitesi Akakce.com'un verilerine göre Nexus 5'i - açıkçası bizim de çok iyi tanımadığımız - başka bazı web sitelerinden 1318 TL'ye kadar düşmüş olan fiyatlardan satın almak da mümkün. 

Karşılaştırma yapmak isteyen okurlarımız için Teknosa.com'un verilerine göre piyasanın üst düzey telefonlarının 16 Ocak itibarıyla satış fiyatları şu şekilde. Sizin için cihazların 16 GB belleğe sahip olan versiyonlarını ucuzdan pahalıya doğru sıraladık:

Nexus 5 1399 TL
Samsung Galaxy S4 1599 TL
LG G2 1499 TL*
Sony Xperia Z 1749 TL
HTC One 1999 TL
Galaxy Note 3 2199 TL
Sony Xperia Z1 2199 TL
nexus5 kris 2
Editörlerimizden Kris'e göre Nexus 5 bu paraya değer. / © AndroidPIT

Nexus 5'le ilgili ayrıntılı bilgi almak için AndroidPIT'in uzman yazarlarının inceleme yazılarına ve videolarımıza göz atabilirsiniz: 

[İnceleme] Nexus 5: Kaliteli ama mükemmel değil!

[Karşılaştırma] Nexus 5 vs. LG G2

[Video İnceleme] İki dakikada Nexus 5

Nexus 5'in Nexus 4'ten ne farkı var?

*LG G2, Teknosa'da şu anda bulunmadığı için Bimeks.com.tr'deki fiyatı dikkate alınmıştır.
 

9 comments

Yeni yorum yaz:
 • 1400 baslangic olarak iyi fiyat

 • ya bu lg g2'de şebeke problemi varmış. onu hallederlerse gönlüm g2'den yana.
  ama yok halledemezlerse 1300 tlye nexus alırım 100 lirayada adam gibi kulaklık alır keyfime bakarım.
  iphone 5'de düşünüyorum ama öğrenci oldugum için pek işime yaramayabilir. verialışverişi olmadıgı için. yasaklarla dolu oldugu için

 • @Mert Rich adamlar telefon hem ucuz olsun hemde hızlı ve güzel olsun diyorlar ucuz olması içinde bir şeylerden kesmek zorunda kalıyorlar

 • bu nexus5 neden camerayi 4 gibi 8 cikardiki teklonajiye ayak uydur 13 16 hatta sony gbi 20 mgxsel cikar hala 8 lerde takilio

 • @Ahmet mert nexus stabil ve güncelleme açısından lg g2 den daha iyi.

 • lütfen bana yardım edin.
  Yeni bi akıllı telefon almak istiyorum.
  Lg g2
  lg nexus 5
  lütfen kafayı yiyecem hangi telefonu almalıyım. Bana en az 3 yıl hiç bi sıkıntı olmadan kullanmam gerek.

 • Bence fiyat iyi Nexus serisi sonuçta

 • Ali A. 18.Oca.2014 Link to comment

  nexus 5 teknosa on siparisle 1399 tl. 100 tl hediye ceki var. lg g2 1599 tl teknosa fiyati.

 • fiyatlar biraz abartılı olmuş. 1-2 hafta piyasa takip edilirse çok daha ucuz fiyata bulunabilir yada paralel ithalat alınabilir.
  nexus 5 donanım olarak G2'nin biraz gerisinde olmasına rağmen benzer fiyatlardalar. yine de bana göre güncelleme konusunda G2'den önde olduğu için alınabilir.
  1300-1400 TL'nin piyasaya giriş fiyatı olduğunu da unutmayalım. birkaç aya kalmaz fiyatı 100-200 TL daha düşer, hatta yaza doğru 1000 TL altına bile düşebilir.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!