This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Nexus 5, LG G2'nin bir benzeri olabilir

Piyasaya çıkacağı tarih henüz belli olmasa da hakkında birçok haber yapılan Nexus 5'in Moto X yerine bu kez de LG'nin yakın zamanda tanıttığı G2'nin bir benzeri olacağı iddia edildi. 

lg g2 front back
İddiaya göre Nexus 5, arkadaki butonların olmadığı bir G2'yi andıracak. / © Google/LG/AndroidPIT

Daha önce Apple, Samsung, LG ve Motorola'nın henüz piyasaya çıkmamış olan ürünleriyle ilgili isabetli haberler sızdıran Vietnamlı bir teknoloji bloğunda çıkan haberde, bu yılın sonlarında piyasaya çıkması beklenen Nexus 5'in beklendiği gibi Moto X'le herhangi bir benzerliği olmayacağı iddia edildi.  

Daha önce, henüz piyasaya çıkmadan iPhone 4S, Galaxy S III ve son olarak da Moto X'le ilgili sızdırdığı fotoğraflarla güvenilirliğini kanıtlayan kaynağın, haberi Vietnam'daki montaj fabrikalarındaki kaynaklarından sızdırdığı sanılıyor. Güney Kore firması LG, kısa süre önce bu ülkedeki fabrikalarına ciddi bir yatırım yapmıştı. 

Donanımda G2, tasarımda Nexus 7 model olacak

Bu habere göre Google'ın Nexus serisinin son halkası tıpkı Nexus 4'te olduğu gibi LG tarafından üretilecek ve cihaz şirketin kısa zaman önce tanıttığı amiral gemisi telefonu G2'yle ciddi benzerlikler taşıyacak. Nexus 5'te G2'nin aksine cihazın arkasındaki butonların olmaması beklense de, 5.2 inçlik ekran boyutu ve Snapdragon 800 işlemcinin aynen Nexus 5'te de yer alması bekleniyor. 

Tasarım açısından ise Nexus 5'in, yakın zamanda yenilenerek piyasaya sürülen Nexus 7 tabletten bazı izler taşıması bekleniyor. Buna göre cihazın kenarlarında ince çıkıntılar bulunacak ve kamera da cihazın ortasından çok kıyısına yakın bir yere konulacak. Ayrıca cihazın arkasının yine şık camla kaplı olması da beklenen tasarım özelliklerinden biri olarak sıralanıyor. 

Diğer yandan G2'nin özellikle öne çıkarılan özelliklerinden biri olan üstün ses kalitesi ve OIS teknolojisinin Nexus 5'e taşınıp taşınmayacağıyla ilgili elimizde bir haber bulunmuyor. Google'ın uygun fiyatları ve pür Android deneyimi sunmasıyla bilinen Nexus serisinin son cihazı olan Nexus 5'in 2013 yılının sonlarında resmen duyurulması ve piyasaya çıkması bekleniyor.

Vasıtasıyla Phone Arena Kaynak: Tinhte.vn

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!