This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Nexus 5 ile birlikte yeni bir LTE Nexus 4 mü geliyor?

Geçtiğimiz Salı günü, Google’ın yeni Nexus akıllı telefonunun lansmanının yapılacağı söylenen günlerden biriydi. Fakat Google Play Store’da herhangi bir değişiklik olmuş değil; söylentiler de tüm hızıyla devam ediyor.

Nexus5Android44Location
© Tutto Android

Henüz karşımızda resmiyet kazanmış bir Nexus 5 bulunmuyor, fakat dedikodular ve söylentiler tüm hızıyla devam ediyor. Nexus 5’in geçtiğimiz Salı günü açıklanması bekleniyordu. Ancak söylediğimiz gibi, Google Play Store’da halen bir kıpırdama yok.

Söylentiler arasında en ilginci, Google’ın önümüzdeki hafta yalnızca Nexus 5’i değil, ayrıca LTE destekli yeni bir Nexus 4’ü de tanıtacağı yönünde. Romanya’dan bir Android bloguna göre, 16 GB Nexus 5’in başlangıç fiyatı 399 dolar, 32 GB modelin fiyatı ise 449 dolar olacak; yine LTE Nexus 4’ün 16 ve 32 GB modellerinin fiyatları ise 299 ve 349 dolar olacak.

Önceleri, Nexus 5’in fiyatının 299 dolar olacağı söyleniyordu. 399 dolar daha muhtemel bir fiyat noktası olabilir, fakat burada soru şu: Google neden Nexus 5 ile yeni bir Nexus 4’ü aynı anda çıkarsın? Google elindeki stokları tüketmek ve yeni jenerasyon Nexus’a odaklanmak için Nexus 4’ün fiyatında indirime gitmişti. Öyleyse Google neden bu amaçtan sapıp, bu telefonu geri getiriyor?

Gecikmenin sebebi merak konusu

Burada daha önemli soru, Nexus 5’in neden halen ortaya çıkmadığı sorusu. Hatırlayacağınız gibi, kısa bir süre önce Google’ın “Nexus Gem” adlı bir akıllı saat projesi üzerinde çalışıyor olabileceği yönündeki söylentileri duyurmuştuk. Gecikmenin sebeplerinden biri, Google’ın Nexus 5 ile birlikte, Android 4.4 KitKat sürümü ve Nexus Gem adlı muhtemel akıllı saati bir arada sahneye çıkarmak istemesi olabilir.

Google’ın Nexus 5’i önümüzdeki 4 hafta içerisinde piyasaya sürmek istediği herkesin malumu. Eğer gecikmenin sebebi Amerika Birleşik Devletleri’nde hükümetin kapanma krizi ile bağlantılıysa, Google’ın mümkün olan başka bir çözüm yolunu denemesi gerekecek. Bizler ise bu arada Google’ın yeni cihazlarını ve yeni Android sürümünü bu ay sonuna kadar görücüye çıkarmasını umuyoruz.

Kaynak: CNET

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!