This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 4 comments

Nexus 6 resmen tanıtıldı. En iyi Android olabilir mi?

Uzun süredir hakkında konuşulan Nexus 6, Google tarafından en sonunda tanıtıldı. Nexus serisinin son üyesi, Android 5.0 ile çalışacak. İşte Nexus 6 ile ilgili bilmeniz gereken her şey.

nexus6 front back
© Google

Tasarım 

Tam da umduğumuz gibi Nexus 6 genişletilmiş Moto X (2014) gibi görünmekte. Aynı eğimli metal arka panel ve oldukça büyük görünen lense sahip. Ön tarafta da çok büyük bir fark yok, camda Nexus 4’ten hatırladığımız yuvarlak kenarlar mevcut. Nexus 6 ayrıca su geçirmez. 5.96 inç olan ekran ise 2,560 x 1,440 (493 ppi) çözünürlükte. Cihaz 82.98  x 159.26 x 10.06 mm boyutlarında ve 184 gram ağırlığında.

nexus 6 collage
 © Google

Çıkış tarihi ve fiyat

Neuxs 6 tanıtılmış olabilir fakat bu hemen çıkacağı anlamına gelmiyor. Tahminen ekimin sonlarında ön siparişler başlar ve Kasım ortası gibi de cihaz piyasaya çıkar. Nexus 6, 649 dolardan başlıyor. Evet, doğru duydunuz. Ucuza kaliteli cihaz günleri sonra eriyor. Bu fiyat 64 GB versiyonunda daha da yüksek olacaktır elbette.

Nexus6 official
© Google

Özelikler

Nexus 6 Android 5.0 Lollipop ile çalışacak ilk cihazlar arasında yer alıyor. Aynı zamanda cihazın özellikleri de oldukça iyi. 2.7 hızında dört çekirdekli SnapDragon işlemciye sahip olan cihaz aynı zamanda yeni nesil Adreno 420 GPU ve 3 GB RAM ile çalışıyor. Arka kamera 13 MP, ön kameraysa 2 MP. Nexus 6, Android Runtime (ART) ile çalışıyor ve Project Volta ile pilden üst düzeyde verim alıyor. Cihazın pili de 3,200 mAh. Aslında ekran boyu ve çözünürlük düşünülünce umalımda Project Volta işe yarasın.

Performans

Geekbench testleri Nexus 6 işlemcisi açısından umut verici sonuçlar vermişti. İşte sonuçlar. Cihaz elimize geçtiğinde elbette biz de incelememizi yapıp size aktaracağız. 

nexus 6 geekbench ergebnisse
© Phone Arena

Elbette bu telefon daha çok incelenir, fakat ilk bakışta sizin görüşünüz nedir? Sizce en iyi Android telefon olabilir mi yoksa bu Nexus 6 için fazla mı iddialı?

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!