This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Nexus 7, Android 4.3'le mi Gelecek?

Teknoloji dünyasında son zamanların en çok konuşulan konularından biri olan Nexus 7'nin özellikleri ve ne zaman piyasaya çıkacağı konusunda yeni gelişmeler var. Zaten özellikleri az çok bilinen ya da bilindiği sanılan cihazın önümüzdeki hafta resmen duyurulma ihtimali ortaya çıktı. Google'ın basın mensuplarını Android'in başındaki isim olan Sundar Pichai'nin de katılacağı bir etkinliğe davet etmesi bunun bir işaret olarak görülüyor. Ayrıca Nexus 7'nin yepyeni fotoğrafları ve bir videosu da basına sızdı. 

nexus 7 buttons
© Android Central

Gerçi şu ana kadar sızan haberler doğruysa Nexus 7'nin neredeyse tüm özelliklerini biliyoruz, ama Android Central ve Engadget gibi haber siteleri bu kez daha fazla bilgi, fotoğraf ve videoyla meraklıları Nexus 7'ye doyurdular. 

nexus1
© Engadget

Haberlere göre, Google'ın yeni tableti ABD'de 20 Temmuz tarihinde perakende satış merkezlerine gönderilmiş olacak ve 24 Temmuz'da da cihaz bir medya etkinliğiyle resmen tanıtılacak. Satışların ise tanıtımdan yaklaşık bir hafta sonra başlaması bekleniyor. 

google event
© Google/Android Central

Teknik Özellikler

Yine sızan haberlere bakacak olursak Nexus 7, biri 16, diğeri 32 GB'lık iki farklı versiyonla gelecek ve sırasıyla iki versiyonun ABD başlangıç fiyatları 229 $ ve 269 $ (yaklaşık 440 TL ve 515 TL) olacak. Resimlerde işlemcinin dört çekirdekli olacağı da görünüyor olsa da, hangi marka ya da model işlemci olduğu henüz bilinmiyor. Daha önce çıkan dedikodularda cihazın Snapdragon 600 işlemciye sahip olacağı iddia edilmişti. 

nexus 7 sequel price
© Android Central

Yine bir söylenti olmakla birlikte cihazın 4 GB sistem RAM'ine sahip olma ihitimali bulunurken, arka yüz kamerasının 5 MP, ön yüz kamerasının ise 1,2 MP kalitesinde fotoğraf vermesi bekleniyor. 

Görünüm ve Yazılım 

Nexus 7 Asus tarafından üretilecek olsa da, resimlere bakınca cihazın Google'ın genel Nexus çizgisine daha yakın olduğunu görüyoruz. Gerçi bu resimdekinin bir prototip olabileceği ve seri üretimde bazı değişikler olabileceği de unutulmamalı. 
Android Central'ın haberine göre, Nexus 7'nin içindeki işletim sistemi ise Android 4.3 olacak. Mayıs ayındaki Google I/O konferasında da Nexus 7 ve Android 4.3'e dair beklentiler bulunmasına rağmen herhangi bir duyuru yapılmamıştı. Bakalım Sundar Pichai'ın da katılacağı 24 Temmuz etkinliğinde Google, beklenen duyuruyu yapıp, Nexus 7'yle ilgili merakı gidecerek mi. 

Kaynak: Android Central

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!