This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Türkiye'de 8 GB'lığı 500 TL'den başlayan Nexus 7 tabletlere Android 4.2.2 güncellemesi geldi. Gelin beraber bu güncellemeyle gelen yenilikler nelermiş birlikte görelim.

Şüphesiz hem dünyada hem de Türkiye'de Nexus 7'nin özellik/fiyat bakımından eline su dökebilecek başka bir tablet yok. Nerden baksanız Türkiye gibi ithal elektronikte çok büyük vergilerin olduğu bir pazarda 500 TL'ye çok iyi bir tablet alma imkanına sahipsiniz.

Nexus 7'yi özellik bakımından iyi yapan bir nokta da ne zaman bir Android güncellemesi olsa ilk bu cihaza gelmesi. Bu seferki güncelleme cihazı Android 4.2.1'den 4.2.2'ye yükseltti:

Peki bu güncellemeyle neler geldi:

  • USB Debugging: Bu özellik cihazın sadece belirli cihazlara takılabilmesine olanak sağlıyor. Böylelikle cihazınızın çalınma halinde bu özellik başka insanların bilgilerinize ulaşmasını engelliyor.
  • İndirmelerde yeni bildirimler: Bir dosya indirdiğinizde (sadece Play Store'dan değil) indirme süresini ve tamamlanma yüzdesini görebileceksiniz.
  • Hızlı ayarlar: WiFi ve Bluetooth özelliklerini ana ayarlar menüsüne gitmeden daha hızlı halledebilme.
  • Kablolu ve kablosuz şarj (Nexus 4 için) için yeni sesler
  • Resim galerisinde daha akıcı ve çabuk geçişler

Bunlar şu ana kadar yeni sürümü deneyen kullanıcıların yakaladığı yenilikler. Bunların dışında bazı buglar ve bluetooth sorunları giderildi. Bu arada şunu da berlitmek gerek. OTA güncellemesi henüz gelmedi. Bunun için biraz daha beklemek gerekiyor. Güncellemenin Nexus 4'e de yakında gelmesi bekleniyor.

(Resim hakları: Android Developers ve Marco Duran @G+)

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!