This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Nexus 7’nin Amerika Dışında Kullanılabilirliği Sınırlı

(Google Play’de bu ekranı sadece ve sadece Amerika’daki kullanıcılar görebiliyor)

Nexus 7’un Kindle Fire ve the Nook gibi diğer ucuz tabletlerin aksine tüm dünyada satışa sunulacağı konusunda çok konuşuldu. Tabletin İngiltere’de 159 pounda ve Avusturalya ve Kanada’da makul fiyatlara satılması Google’a rakiplerine karşı bir artı sağlıyor. Ama Google’ın Nexus’u tüm dünyada satma çabalarına rağmen Google birkaç anahtar içeriği unuttu – özellikle müzik, TV şovları ve dergiler.

Google Play’in 6 ana bölümünden 3’ü Amerika dışında kullanıma açık değil. Yani eğer Avrupa’dan veya dünyanın başka bir yerinden Nexus tablet siparişi veriyorsanız kendi TV, dergi ve müziğinizi başka yerde bulmanız gerek. Bu çok güzel ekranı mı kullanmak istiyorsunuz? O zaman TV şovlarını başka bir yerden indirmeniz veya güvenilir olmayan sitelerden stream olarak izlemeniz gerekiyor.

Nexus 7 iyi bir alet. Hızlı bir işlemcisi, ince dizaynı ve diğer pek çok güçlü yönü var. Ama müzik, dergi ve filmlere erişim olmadığından Amerika’nın dışında oldukça zayıf gözüküyor. Hayır bu tam anlamıyla Google’ın hatası değil. Google’ı Amerika dışına kendi medya servislerini sunmasını engelleyen lisans anlaşmaları var. Ama tabii tüm dünyada satılan bir aletin servislerine tüm dünyada erişimin olması gerektiğini düşünebilirsiniz.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!