This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 2 comments

Nexus cihazlara Android 4.4.1 güncellemesi yolda

Çok yakın bir zamanda Android 4.4 KitKat güncellemesinin gerçekleşeceğini biliyoruz. Bu haftanın öne çıkan haberiyse 9To5Google’ın sitesinde yayınlanan yeni bir yazılımın Nexus cihazlar üzerinde test edildiği. Ayrıca yine yakın bir zamanda HTC One Google Play sahiplerinin de güncellemeye kavuşacakları da duyumlar arasında. HTC’de konu üzerine belirgin bir raporu olmamasına rağmen yakın bir zamanda güncellemeye erişecek olup, Nexus’un henüz bir açıklama yapmaması bize yakında gelecek olan genel bir güncellemenin habercisi gibi göründü.

nexus 5 android 4 4 1 kitkat
Henüz net olarak bilmesek de yakında güncellemenin neler getireceğini göreceğiz / © AndroidPIT

HTC One Google Play versiyonunu ilgilendiren güncelleme haberi HTC ROM geliştiricisi tarafından Twitter üzerinden “yakın bir zamanda” olarak duyuruldu. Güncellemenin tam olarak ne gibi yenilikler getireceğini henüz tam olarak bilmesek de öncelikle KitKat’ın küçük hatalarına çözüm olacağı ve Android’in özellikle Nexus 5’te yer alan harika kamerası ile ilgili yazılımsal yenilemeler yapması bekleniyor. Yeni Android kamera API ne kadar başta KitKat 4.4’ün çıkışıyla denk zamanlı tarihlendirilse de güncelleme de yer alması beklenmiyor.

Siz akıllı telefonunuz ya da tabletinizde KitKat kullanmaya başladınız mı? Şimdiye kadar karşılaştığınız sorunlar neler?

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!