This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Nexus Tablet, Android Jelly Bean’i Kullanacak Mı?

 

Bir çok haber kaynağına göre yakın bir zaman içerisinde Asus Nexus Tablet Google I/O üzerinde piyasaya sürülmüş olacak. Hatta yine aynı kaynaklara göre bu cihazın çoktan “Nexus 7” ismi altında testleri yapıldı bile. Bizler her ne kadar Nexus 7 isminin kullanılacağına ihtimal vermiyor olsak da Asus tarafından bir Nexus tabletin piyasaya sürülmesi ihtimalinin çok güçlü olduğunu düşünüyoruz. İlginç olan bir taraf ise Asus ‘un bu yeni tablet bilisayarının Android 4.1 sürümünü kullanacak olması. Bu aynı zamanda bu yeni cihazın Android Jelly Bean kullanabilecek ilk cihazlardan biri olabileceği anlamına gelebilecek.

Bu noktada çok netlik kazanmamış bir husus ise Google’ın her OEM’e Nexus tablet üretmenin önünü açan yeni stratejisinin ne kadar arkasında duracağı ve de piyasaya olacak yeni girişlerin bu anlamda büyük resimdeki görüntüyü ne derece değiştirebileceği. Bu arada bazı spekülasyonlara göre de Android 4.1’in tabletler için hiç de tahmin edildiği kadar büyük bir değişiklik yapamayacağı yönünde.

Piyasadaki az sayıda Ice Cream Sandwich kullanan cihazlar göz önünde bulundurulduğunda bu güncellemenin tabletlerdeki hareketliliği arttırması bizleri şaşırtmayacaktır. Asus’un böyle bir tablet çıkarma hazırlığında olması ise piyasa çeşitliliği ve de rekabet açısından ayrıca güzel bir haber. Sonuç olarak ister Samsung ya da Asus olsun, piyasadaki tüketicileri ilgilendren esas unsu makul fiyatlar üzerinden table cihazlarına ulaşabiliyor olmak.

Ortada hali hazırda tonlarca spekülasyon dönüyor olmasına rağmen uzun vadede ürün çeşitlendirmesi ve de rekabetin önünü açacak olan Asus Tablet ve Google beraberliğinin ürününün yakında elimize geçebilecek olmasını bilmek gerçekten güzel.

Fotoğraf hakları : Ubergizmo

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!