This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Nexus Tablet'in Haziran Sonundaki Google I/O’da Sahneye Çıkması Kesin!

Uzun süredir Google’ın 200$’lık Nexus tabletini I/O Konferansı’nda tanıtacağı hakkındaki duyumları alıyorduk ve sonunda ASUS’taki bir kaynaktan bunun onayını almış durumdayız. Android Authority ismi verilmeyen bir ASUS çalışanının bu uygun fiyatlı tabletin Google’ın büyük konferasında tanıtılacağını duyduğunu bildirdi. Tabii bu duyduğumuz tek göz çarpıcı haber değil.

Bir İtalyan sitesi, AndroidHD’ye göre yeni tablet kullanıcılarına dergilere direkt tabletten üyelik imkanı sağlayacak. Eğer bu söylenti doğruysa, Google, Amazon Kindle’ın başarısının arkasındaki ipuçlarının izini sürüyor. Google, filmler, kitaplar, uygulamalar, oyunlar ve şimdi de dergilerle, Amazon’un da sahip olduğu geniş kapsamlı benzer bir ekosistem inşa ediyor.


Diğer söylentiler ise yeni cihazda Tegra 3 1.3GHz işlemci, 7inç ekran ve Android 4.1 Jellybean’in olacağı yönünde. Tabii ki yeni tabletin iPad ve Microsoft’un Windows 8 platformlarıyla rekabet edebilmesi için çok çok iyi olması lazım. Şu zamanlar Android tabletler için çok zorlu bir pazar fakat Nexus bu rekabete göğüs gerecek özelliklere sahip olabilir.
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!