This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 5 comments

Nokia’nın Android telefonu Normandy’den ekran görüntüleri

Yakın zamanlarda, Nokia’nın (Windows’a satılmadan önce) Android üzerinden çalışan bir cihaz planladığına dair fısıltıları kulağımıza gelmişti. Gün geçtikçe fısıltılar çığlık oluyor. @evleaks twitter kullanıcısı Nokia’nın Android cihazı Normandy'ye ait olduğunu iddia ettiği ekran görüntülerini teknoloji severlerle paylaştı.

nokia normandy android kitkat screenshot evleaks
/ © Weibo

Finlandiyalı Nokia’nın Windows’a satışının ardından, satıştan önceki dönemlerde Nokia’nın bir Android cihaz çıkarma denemeleri yaptığı bilgisi dünyaya yayılmıştı. Windows’a satışın bu süreci nasıl etkileyeceğine dair dönen tartışamalar devam ededursun, Nokia’nın Androidli savaşçısı gün geçtikçe gerçeğe daha da yakınlaşıyor. @evleaks isimli twitter hasbından Nokia’nın Normandy modeline ait olduğu iddia edilen ekran görüntüleri paylaşıldı.

Piyasaya ne zaman çıkacağı belli olmayan Nomandy, söylentilere göre Android’in 4.4 KitKat sürümüyle birlikte kullanıcılarla buluşacak. Cihazı AnTuTu benchmark sayfalarında tespit ettiğini iddia eden kimi kaynaklara göre Nokia’nın ilk Android telefonu 4 inç büyüklüğünde 480 x854 piksel çözünürlükte bir ektana sahip olacak. Henüz kesin olarak hiç bir bilgi olmasa da cihazın Snapdragon 200 işlemcisiyle gelmesi bekleniyor.

nokia normandy antutu screenshot kitkat
Normandy'ye ait olduğu iddia edilen benchmark verilerine de ulaşıldı. / © evleaks

Paylaşılan ekran görüntülerinden kilit ekranının nasıl görüneceği açık şekilde gösterilirken Skype ve Viber uygulamalarından alınmış görüntülere de yer verilmiş.

Nokia’nın Android hamlesini doğru buluyor musunuz? İleride farklı modeller tanıtması durumunda Nokia’yı tercih eder miydiniz?

Vasıtasıyla techivian Kaynak: evleaks, nokiapoweruser

5 comments

Yeni yorum yaz:
  • sony xperia ailesinden başka ürün tercih etmem almam

  • nokia androidde ilk başta geçseydi şimdi hiç bir firma nokianin karşısında duramazdi zaten kamerası express music özelliği harika bide android olsa tadından yenmezdi fakat kendi kendini batirdi nokia..

  • Nokia eski ihtişamlı günlerine emin adımlarla ilerliyor bence. Microsoft geride kalmaz vardır bi bildiği. :)

  • Nokia dünyadaki bütün isletim sistemlerini kullandin cekil artik piyasadan :) yakinda Linux felan gelecek diye korkuyorum

  • çeşitlilik olarak güzel olur. nokia hem kamera hem de tasarım olarak güzel telefonlar üretiyor. ancak ms kesinlikle böyle bir cihaz üretmez. nokia'nın ms'den farklı bir bölümü böyle bir telefon üretecekse onu bilemem.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!