This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
62 Shares 94 comments

Note 3 Türkiye Lollipop güncellemesini aldı (Nasıl yüklenir?)

Samsung nihayet Türkiye'deki kullanıcılarının sesini duydu. Güncelleme detaylarını ve diğer ülkelerin ROM'larını kuran kişiler için Türkiye ROM dosyasını nasıl kurabilirler onu anlatacağız. 

20150727124406and
Samsung Galaxy Note 3 Lollipop güncellemesini aldı! / © AndroidPIT

Samsung, Android Lollipop güncellemesini birçok ülkeye dağıtmıştı. Ülkemizde sadece Galaxy S5 ve Note 4 cihazına verdiği güncellemeyi nihayet Note 3 kullanıcılarına dağıtmaya başladı. Sizler de cihazınıza  güncellemeyi almak isterseniz bu yolu takip edebilirsiniz.

Ayarlar/Genel/Cihaz Hakkında/ Yazılım Güncelleştirme seçeneğinden cihazınıza Android Lollipop 5.0 güncellemesini indirebilirsiniz. 913 MB'lık olan güncelleme Note 3 cihazınızın çehresini değiştirecek. 

20150727124310
Samsung Galaxy Note 3 Lollipop güncellemesini aldı! / © AndroidPIT

Galaxy Note 3 Türkiye ROM dosyası dışında ROM kuran üyelerimiz burayı dikkatlice takip etsin. Hatalı yükleme sonucu IMEI numaranız silinebilir. Samsung Galaxy Note 3 Türkiye Resmi ROM dosyasını yüklemek için aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz.

Kuruluma başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler;

1 .Telefonunuzun şarj seviyesi en az %50 olmalıdır.
2. Her ihtimale karşı telefonunuzda yedekleme işlemlerini kesinlikle yapmayı unutmayın.
3. Telefon hafızasında bulunan rehber, fotoğraf, video gibi özel bilgilerinizi her ihtimale karşı yedekleyin. Telefona format atacağınız için bu bilgileriniz silinecektir.
4. Bu işlem telefonunuzu garanti dışı bırakmaz. Bu güncelleme Samsung Türkiye tarafından SM-N900Q model cihazları için yayınladığı orijinal ROM dosyasıdır.


İndirmeniz gereken dosyalar;

Samsung Galaxy Note 3 Türkiye resmi güncelleme dosyasını indir (Sammobile) Üyelik gerektirir.

Alternatif linkler 

Samsung Galaxy Note 3 Türkiye resmi güncelleme dosyasını indir (RapidGator)

Samsung Galaxy Note 3 Türkiye resmi güncelleme dosyasını indir (Uploaded) 

Odin V3.10 İndir

Samsung USB sürücüsü indir 

Adım Adım Samsung Galaxy Note 3 Türkiye Resmi ROM kurulumu;

Telefonunuzda yedekleme işlemi yaptıysanız ve yukarıda verilen resmi ROM dosyasını ve Odin uygulamasını indirip hazır hale getirmişseniz aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzun Recovery moduna girip telefonu formatlayın. Reboot yaptıktan sonra Samsung yazısını gördüğünüz zaman bataryayı çıkartıp tekrar takın. Daha sonra . Ses kısma+Home+Güç tuşu ile  download modunda açın ve bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayın.

* İndirdiğiniz resmi Türkiye ROM dosyasını  boş bir alana çıkartın. 
* Odin programını çalıştırın. 


android note 3
Samsung Galaxy Note 3 Lollipop yükleme ekranı! / © AndroidPIT

* Zip içinden çıkan resmi ROM dosyasını AP/PDA bölümünden tanıtın.. Yukarıda ki görselde olduğu gibi
* Gerekli bölümlere yerleştirme işlemleri yaptıysanız Start diyerek işlemi başlatabilirsiniz. 
* İşlemler esnasında telefon ile bilgisayar bağlantısını kesinlikle kesmeyin.
* Bir kaç dakika bekleyin PASS yazısını görmeden kesinlikle telefonunuzu açıp kapatmayın. 
* Telefonun açılması bir kaç.dakika sürebilir. 
* İşlemleriniz bittikten sonra tekrardan recovery modundan Wipe data/ factory reset yapmayı unutmayın.
Kurulumla ilgili sorularınızı buraya yazarak cevaplar alabilirsiniz.

94 comments

Yeni yorum yaz:
 • orbay bey merhaba....note3 n9000q kullanıyorum...telefon su anda sadece odin modunda acılıyor içinde hıcbır dosya ya yedek yok....telefon sarjda degılken acılmıyor...sarja baglayınca odin mod acılıyor..hangi sürümü yüklememiz gerekir...teşekkür ederim

 • Orhan bey merhaba.Benim telefonum samsung note 3 sm-n 9002 .Yani note 3 `ün Çin için üretilmiş çift hatlı telefonu.Türkçe dil desteği yok ve android 5.0 Sanırım rootlanmış ve rom atılmış.Şimdi ben bu telefona nasıl türkçe versiyon yükleyebilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

 • yunus 11 ay önce Link to comment

  ben telefona root yaptım bu işlemi yaparsam eski haline gelirmi telefonum ?

 • orhan bey tlf da room yada root yok geçen android 5.0 güncellemesi geldi note 3 n9000q markalı tlf numuza fakat bir süre sonra imei silindi ne yapmam lazım

 • Orbay bey bir şey soracağım. Şimdi bende sm-n9000q var 5.0 lolipop sürümü yüklü. 4.4.2 kitkat a geri döndürmek istiyorum kafama takılan bir kaç soru var cevaplarsan sevinirim gerçi problem olsa da çözebilirim ama garanti olsun diye soruyorum.

  Kitkatın son sürümü olan (N9000QXXUENH1) romu yüklesem imei sıkıntısı yaşarmıyım ? Ayrıca bilgi olarak bir önceki yazılımımda buydu. Yani boot dosyasını flashladıktan sonra N9000QXXUENH1 kursam imei sıkıntısı olur mu? Bir yerde okudum 5.0 dan kitkata dönerken son yazılımı yükleyince problem olmuyormuş. Daha eski romlarda sıkıntı olabilirmiş...
  Türkiye romlarından bahsediyorum yani.

  Elimde efs yedeğim var ama N9000QXXUENH1 bu romun değil daha eski rom olan 4.4.2 (N9000QXXUDND2) e ait.

  Ben şöyle düşünüyorum direk pdadan boot flash dosyasını atıp tekrar download moda alıp 4.4.2 N9000QXXUENH1 romunu yüklemek sanırım sıkıntı olmaz gibi... Ne önerirsin sen...

  Not: Sıkıntı olsa da en kötü N9000QXXUDND2 romunu yükler rootlayıp efs klasörünü kopyalar çözerim işi ama uzatmak istemiyorum o yüzden soruyorum.

  • Ben defalarca geri dönüş yaptım hiç sıkıntı yaşamadım. Sizde gönül rahatlığı ile Sammobile'dan romu indirip kurun. Gerisine karışmayın :)

   • Tamamdır üstadım deniyecem bugün bilgi için teşekkür ederim

   • Tamam sonucu bildirirseniz sevinirim

   • Orbay bey hallettim... SM-N9000Q Android 5.0 dan [N9000QXXUEBOG3] ------------- Android 4.4.2 [N9000QXXUENH1] ye döndüm. Hiçbir sıkıntı olmadı. İmei silinmedi. Bilgi olarakda yazayım nasıl yapıldığını bilgi olarak kalsın... İlk olarak telefondaki yedekleri alıyoruz. Telefonu download moda alıp (Ses kısma+menü tuşu+açma kapama tuşu) Factory_BootLoader_byMA.tar dosyasını pda(ap) den flashlıyoruz cihaz açılırken bataryayı çıkartırıyoruz.(cıkartmassak ekranda kırmızı noktalar beliriyor) Bu arada bootloaderu ben sayaç silmek için kullandım haberiniz olsun sayaçla uğraşmayanlar bu dosyayı atmasada olur. cihazı tekrar download moda alıp en son Türkiye sürümü olan 4.4.2 yi ap den seçip flashlayın bu kadar.

   • Tesekkurler

 • 9005'e lolipop güncellemedi yaptıktan sonra tuhaf şeyler oluyor. Telefonun sesi kendi kendine kısılıyor, çağrı zili çalmıyor. Ayrıca arama kayıtlarını tek tek silerken seçtiğim kaydı değil de bir alttaki kaydı siliyor. Fabrika ayarlarına döndüm, aynı durum devam ediyor. Bu durum düzeltilebilir mi, düzelmeze 4.4.2 ye nasıl dönerim?

  • Ses kısma olayını telefon cepte iken ses ayarını arttır diyerek arttırabilirsiniz. Arama kayıtları konusunda dilerseniz tamamını silin sonra tekrar deneyin. Bu sorun çözülmezse eğer arama uygulamasını sıfırlayın

 • hocam telefonum rootlu note 3 n9000Q bende çalışırmı bu rom birde herşey sıfırlanacakmı kurduktan sonra son olarakta eğer sıfırlanacaksa yedeklenmiş dosyaları nasıl yükleyeceğim bilgilendirirseniz sevinirim

Show all comments

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!