This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

NVIDIA TegraZone - Tegra İşlemcili Cihazlara Özel Uygulama Arama Motoru

Nvidia başardı: Mobil cihazlar için en sevilen mobil Tegra çipleri bir süredir kullanılıyor. Birçok sayıda tablet ve bazı akıllı telefonlar Tegra çiple çalışıyor. Donanıma katma değer katmak için birçok oyun Tegra çiplere daha iyi grafik ve efekt için optimize edildi. NVIDIA TegraZone ile, Nvidia özellikle bu oyunları bulabileceğiniz alternatif bir App Store da yayınladı.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
2.7.2 2.9.5

Özellikler & Kullanım

Test cihazı

Samsung Galaxy Tab 10.1
Android sürümü: 4.0.4

Root: Var
Modifikasyon: Yok

Uygulama Ayrıntıları

Çalıştığı en düşük Android sürümü: 2.3

Yüklemeden sonra kapladığı alan: Ca. 5.8 MB

Ice Cream Sandwich ve Jellybean optimizasyonu: Var

Not: NVIDIA TegraZone sadece Tegra çipi olan cihazlarda çalışıyor!

İzinler

Ağ bağlantısı

Hafıza

Hesaplarınız

İzinler Hakkında Özet

NVIDIA TegraZone izinlerinde herhangi bir anormallik yok.

Birçok insan Tegra-Chip'ine neden Tegra 2 dendiğini merak ediyor. Bu birçok ilk jenerasyon tablette kullanılan bir çip ve sonrasında gelen Tegra 3 de birçok tablette ve akıllı telefonda (örneğin HTC One X'te) kullanıldı. İlk Tegra çip (Tegra 1) aslen sadece bir cihazda kullanıldı: Microsoft'un 2009'da iPod Touch'a rakip olarak çıkarttığı Zune HD. Bir Zune HD sahibi olarak ( Almanlar arasında büyük ihtimalle çok az kişiden biriyim – Zune HD Almanya'ya hiç gelmedi) Tegra platformu Nvidia'ya karşı büyük bir rakip gibi gözükmemiş olsa da beni tatmin etmişti. Şu an Galaxy Tab 10.1'imde Tegra 2 çipi var – zaten Tegra 2 tabletlerdeki ilk çift çekirdek çip.

Girizgah için bu kadar yeter: NVIDIA TegraZone nedir? Kısaca App Store'a bir alternatif bir platform. Birçok oyun (örneğin Shadowgun ve Riptide GP) Tegra cihazları için optimize edildi ve çok daha iyi grafik ve efekt sağlıyor. Google Play Store bu tür oyunları genellikle farklı kategoride, “THD”, olarak içeriğine katıyor ve bu optimize oyunları bulmak zor olabiliyor. NVIDIA TegraZone'da tüm oyun ve uygulamalar Tegra çiplerine optimize olarak bulunuyor. Uygulama üç kategoriye ayrılmış:

Öne Çıkanlar: Popüler oyun, uygulama ve Nvidia Tegra hakkında çıkan haberlerin bir listesini bulabilirsiniz.

Oyunlar: Burada tüm oyunlarla birlikte biraz kafa karıştırıcı da olsa diğer uygulamaları da bulabilirsiniz. Kategorizasyonu kullanırsanız aradığınız şeyi kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca bir arama özelliği var.

Haberler: Öne çıkanlarda da belirttiğimiz gibi “haberler” ve “bilgiler”.

Girdiğinizde NVIDIA TegraZone'un oyunlar için optimize edildiğini hemen farkediyorsunuz. Sadece uygulamalar oyun olduğundan değil, ayrıca oyunların harici bir alet ile oynanıp oynanabileceğini de görebiliyorsunuz ki bu harika bir özellik! Bunun dışında tabii ki her uygulama için açıklamaları, ekran görüntülerini ve incelemeleri görebilirsiniz. Kötü yanlarından biri uygulamanın Almanca ve İngilizce karışımı olması: Uygulamanın büyük bir kısmın Almanca'ya çok kötü çevrilmiş; oyun açıklamaları ise İngilizce ve para birimi dolar. Fakat “indir”e tıkladığınızda uygulama sizi Google Play Store'a gönderiyor ve herhangi bir sorun kalmıyor. NVIDIA TegraZone'da uygulamalar için yapılan yorumlar sadece orda yapılan yorumlar yani Google Play Store'daki yorumları göremiyorsunuz. Bu ilk etapta gereksiz gibi gözüküyor fakat aslına bakarsanız çok mantıklı: Play Store'daki yorumlar arasında çok negatif olanlar var çünkü birçok kullanıcı cihazında Tegra çip olmamasına rağmen uygulamayı yüklemeye çalışıyor ve haliylen problemle karşılaşıyor.

Özet

NVIDIA Tegra, Tegra çiple çalışan cihaz kullanıcıları için neredeyse bir zorunluluk. Çok daha hızlı bir şekilde optimize uygulamaları bulabiliyorsunuz. Fakat bunun dışında AndroidPIT App Center'daki gibi farklı ödeme seçeneklerini maalesef barındırmaması. Daha fazla için buraya tıklayınız.

Ekran & Kontroller

NVIDIA TegraZone'un tasarımı Nvidia'nın tarzını yansıtıyor: Yeşil, siyah ve beyaz. Uygulama iyi tasarlanmış ve kullanması kolay. Sadece belki arama özelliği araç çubuğunda çıkabilirmiş ve böylelikle her kategoriden kolaylıkla arama yapılabilirmiş. Uygulama tabletlerde yatay pozisyon için de optimize edilmiş ve farklı temalar da mevcut.

Hız & İstikrar

NVIDIA TegraZone testlerimizde herhangi bir donma veya takılma olmaksızın çalıştı ve eski Galaxy Tab 10.1'de gayet hızlı bir performans sergiledi.

Fiyat/Performans Oranı

NVIDIA TegraZone'u, AndroidPIT App Center ve Google Play Store'dan ücretsiz indirebilirsiniz.

Ekran Görüntüleri:

NVIDIA TegraZone - Tegra İşlemcili Cihazlara Özel Uygulama Arama Motoru NVIDIA TegraZone - Tegra İşlemcili Cihazlara Özel Uygulama Arama Motoru NVIDIA TegraZone - Tegra İşlemcili Cihazlara Özel Uygulama Arama Motoru NVIDIA TegraZone - Tegra İşlemcili Cihazlara Özel Uygulama Arama Motoru

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!