This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

ÖZEL: Samsung'un Galaxy S III Tabanlı 16 MP Fotoğraf Makinesi?

Galaxy S III meraklıları için ilginç bir haberimiz var. Son dönemde Nikon'un Coolpix S300 gibi Android işletim sistemli akıllı kameralar hakkında da epey bahsettik. İşte Samsung da bazı dedikodulara göre bunu bir adım ileriye götürerek Galaxy S III'ü objektifli, kaliteli bir kamera haline getiriyor. İsminin “Samsung Galaxy S Camera” olacağı belirtilen alette 4.8 SuperAMOLED ekran ve Android 4.0 Ice Cream Sandwich olması bekleniyor. İşlemcisiyle ilgili bir bilgi yok ama tahminim S3'le aynı olması yönünde.

Fotoğrafta (gerçek değil; photoshop :) ) da S3'ün kameraya yapıştırılmış halini görebilirsiniz. S3'e göre 1.5 ya da 2 kat daha kalın olacak ama dedikodusu yapılan 10x zoom'lu objektife göre alet çok ufak duruyor. Kameranın 16MP sensörünün (büyüklüğü bilinmiyor) olacağı, Xenon flaşının olacağı ve ele tam oturması açısından yuvarlak hatlı olacağı söylenenler arasında.

Android Ice Cream Sandwich ile gelecek olan Galaxy S Camera'nın WiFi ve 3G + WiFi versiyonları olacak (arama özelliği yok, sadece mobil veri).

İşte bu haberle ilgili en önemli noktalardan biri de kameranın bu çarşamba IFA'da gösterilme ihtimali. Samsung'un IFA'da deneysel cihazlarını IFA'da sergileme eğilimi olduğunu hepimiz biliyoruz: İki sene önce çıkardığı ilk tablet, geçen sene çıkardığı ilk AMOLED tablet ve phoneblet...

Dediğimiz gibi çıkacak ilk Android sistemli kamera olmayacak. Ayrıca ürünün kendisiyle ilgili resmi bir kanıt yok. Bu yüzden büyük umutlara kapılmamakta fayda var.

Ama yine de soralım (biraz hayale kapılmak kötü değildir :) ) siz bu alet hakkında ne düşünüyorsunuz? Dedikodular doğru çıkarsa bunlardan bir tane almayı düşünür müydünüz? Bana Android'li kameralar için piyasada iyi bir boşluk varmış gibi geliyor.

Kaynak: GSM Arena

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • İyi gözlem. Haberde photoshop olduğu yazıyor ama zaten :)

    "Fotoğrafta (gerçek değil; photoshop :) ) da S3'ün kameraya yapıştırılmış halini görebilirsiniz. "

  • kesinlikle photo shop sadece s3 ekran görüntüsünü almışlar....

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!