This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD) - Android için Esaslı Office Uygulaması?

Yol üstünde Word, Excel ya da PowerPoint'e mi ihtiyaç duydunuz? OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD) uygulaması ile bu artık bir sorun olmaktan çıkacak çünkü desteklediği birçok format ile birlikte Office Suite Pro 6  yeni dosyalar yaratmaya, dosyaları düzenlemeye ve onları paylaşmaya kadar her şeyi yapıyor. Meraklandınız mı? O zaman OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD) uygulamasının gerçekten işe yarayaıp yaramadığını görmek için aşağıdaki incelemeye göz atın!

Önceki testlerimize ek olarak "Özellikler & Kullanım" ve "Fiyat/Performans" kategorilerinde değişiklikler oldu çünkü bu hafta uygulama sadece 4.99 Euro!

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
6.5.1010 8.8.6014

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: LG Optimus Black
Android sürümü: 2.3.4
Root: Yok
Modifikasyonlar: Yok

OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD) uygulaması Word, Excel ve PowerPoint dosyaları yaratabileceğiniz, bu dosyaların üzerinde çalışabileceğiniz ve hatta PDF yaratabileceğiniz çok kapsamlı bir bir Office uygulaması.

OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD) 11.3 MB büyüklüğünde, App2SD'yi destekliyor ve aşağıdaki izinleri sizden talep ediyor:
Hatırlatma: Geliştiriciye bu denli hassas izinler hakkında email atarak kendisinden bir açıklama istedim. Bu açıklamaları uygulamadaki izinlerin tanımlarından farklı olarak kendi açıklamalarımdır.

  • Kontrol titreşim: "Bazı durumlarda titreşim geridönüş olarak kullanılabilir".
  • Tam internete erişim: "Bu izin tüm internete erişim için isteniyor; örneğin Google Docs'a erişim için."
  • WLAN durumunu gösterme: Kayıt için MAC adrese ihtiyaç duyuluyor.
  • Telefon durumunu görme ve tanımlama: Programın kayıt için cihazdaki IMEI kodunu görebilmesi için. Kayıt ID/IMEI üzerinden yapılıyor.
  • Çalışan uygulamaları kontrol: Bu izin halihazırda açık olan bir dosyayı Office Suite'te tekrar açmak istediğiniz durumlar için gerekli. Program sonrasında dosyanın zaten açık olduğunu size bildiriyor.
  • Cihaz açıldığında otomatik aç: Programın cihaza giriş yapan dosyaları görmesi ve aramayı başlatabilmesi için gerekli.
  • Uyku modunu açmayı engelle: Bu izin ekranın sürekli aktif olmasını sağlıyor. Bu örneğin PowerPoint sunumlarında ekranın aniden kapanmasını engellemek için gerekli.
  • Bilinen hesaplar ve hesapları yönet: Bu izin cihaza önceden girilmiş halihazırdaki Google hesapları için gerekli. Kullanıcı Google Docs'taki dosyalarına erişmesi için şifresini tekrar girmesi gerekiyor.
  • SD kart içeriğini modifiye etme / silme: Bu izin Open Office Suite'in dosyalarınızı SD kartınıza kaydedebilmesini sağlıyor.
  • SMS ya da MMS'leri oku: MMS üzerinden gelen mesajlarınızı Office üzerinden görmeniz için.

İzinler hakkında özet: Tüm izinlerin bir anlamı var yani endişelenmek için bir neden yok.

Başlangıç olarak kayıt olup olmamanız gerektiğine karar veriyorsunuz. Kaydolarak size gelen özel teklif ve ek bilgilere daha iyi teknik destek alabiliyorsunuz. İsteğinize bağlı olarak bu adımı atlayıp sonradan da kaydolabilirsiniz.

OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD) diğer pekçok Office uygulamasına çok benzer bir şekilde tasarlanmış.
İlk olarak Word, Excel ve diğerlerinde olduğu gibi gizli bir alan var. OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD)'de ise bu alan direktman ana ekranda. Bu artık en fazla açılan dosyalar üzerinden yapılabiliyor. "Belgelerim" kısmında gömülü bir alan yaratabilir ve tüm dosyalarınızı buraya kaydedebilirsiniz. Böylelikle SD kartınızdaki tüm dosyalarınıza ulaşabilir ve "Local Files" kısmında seçtiğiniz dosyaları açabilirsiniz. Ayrıca direktman dosya aratabilirsiniz. Formatına göre -örneğin sadece txt dosyalarını- arama yapabilirsiniz.

Buna ek olarak bir serverdaki dosyalarınıza da erişebilirsiniz. Ayrı bir hesap yaratarak bu özelliği aktive edebildiğiniz gibi gerekli dosyalara burdan ulaşabilirsiniz. Google Docs, Dropbox ve Box kullanılabilen serverlar arasında.

Yeni döküman yaratma en kolay iş. Alttaki "New" (yeni) tuşunu tıklayın. Bu size Woed, Excel veya PowerPoint dökümanı yaratabileceğiniz seçeneği sunacak.

Word Dosyası:

OfficeSuite size normal word programlarının sunduğu basit özellikleri de sunuyor. Bu neden bir yandan tabii ki yazı karakteri ayarlanabilir, kalın-italik-altı çizili yazılabilir. Buna ek olarak gövde değiştirilip yazı sağa sola ortaya kaydırılabilir. Ayrıca listeler eklenebilir ve kolayca alt kategoriler eklenebilir. Bir şekilde gizli olan (aslında tüm Office programlarında olduğu gibi) üst ve alt not ekleme, yorum, resim ve tablolar ekleme seçenekleri var.
"Format"ın altında yine yazı ayarları yapabilieceğiniz tipik ayarlar mevcut. Önceden de bahsedildiği gibi boşluk bırakma / satır aralığı tarzı ayarlar var. Yazı karakteri, büyüklüğü, efektler, renkler...vb tüm gerekli şeyler unutulmamış. Dökümanlar Docx, Doc, Rtf ya da Txt formatlarında kaydediliyor.

Excel Çalışma Sayfası:

OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD)'nin Excel'inde de tüm gerekli özellikleri bulabiliirsiniz. Bu nedenle burda da farklı yazı karakterleri ve formatlarla iş yapabiliyorsunuz. Daha da önemlisi burada tablo ve grafiklere formatlar ayrı ayrı uygulanabiliyor. İstediğiniz sayıda çalışma sayfasında aynı anda çalışabilirsiniz. Hem tablet hem de tablette son derece iyi çalışılabiliyor. Excel dökümanları Xlsx, Xls ya da Csv formatlarında kaydedilebiliyor.

PowerPoint Sunumları:

Office Suite sunumları 10 adet önceden hazırlanmış şablonla geliyor ve bunlar sonradan yazı formatında kaydedilebiliyor. Fakat bu şablonları sonradan sadece limitli bir şekilde bilgisayarınıza kaydedebiliyorsunuz. Malesef büyük yazı karakteri formatı yok ve resim ekleyebileceğiniz sunumlar mevcut değil. Bilgisayarıma aktardığım bir sunumdaki materyal malesef yanlış şekilde aktarıldı. Genel olarak uygulamanın bu yönü malesef çok tatmin edici değil. Fakat burada sunumlar farklı formatlarda kaydedilebiliyor (yani MS PowerPoint formatlarında).

Özet: OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD) gerçekten çok iyi ve başarılı bir Office uygulaması. Word ve Excel dökümanları için olan genel alanlar birçok özellik açısından tatmin edici. Yeni döküman oluşturmak hem tablet hem de akıllı telefonda kolay ve rahat ve bilgisayarda düzenlemeye devam edebiliyorsunuz. Office Suite'in Dropbox ve benzeri serverlardaki diğer dökümanlara erişim özelliği de çok iyi ve yardımcı! Özellikle cihazında çalışıp bilgisayarda çalıştığı dosya üzeirne çalışmaya devam edecek kullanıcılar için çok iyi. Ben şahsen PowerPoint bölümünden bir parça hayal kırıklığına uğradım. Burada bana göre resim ve diyagram ekleme gibi esas özellikler eksik kalmış. Benim bu alandaki fikrim daha çok halihazırdaki dosyalar üzerinde çalışabilme idi. Sonuç olarak halihazırdaki sunumları sorun olmadan açmam mümkün olmadı. Fakat genel olarak pozitif yanları ağır basıyor. Eğer PowerPoint kısmında daha iyi olsaydı bu kategoride 5 yıldız verirdim. Bu nedenle PowerPoint'den dolayı bir yıldızı esirgiyorum.

Güncelleme (28.01.13):

Şu an üzerinden birkaç ay geçmiş ve bu nedenle bu süreçte neler olmuş kısaca göz gezdirelim:

İlk etapta yukarıdaki güncellemeye ilişkin olarak şunu belirtelim; cloud hizmetlerine iki yeni hizmet daha eklendi (SugarSync ve Microsoft SkyDrive) ve artık dosyaları PDF olarak kaydetmek veya editlemek mümkün. Buna ek olarak artık daha çok formata destek var (XLSM, PPTM, PPSM, docm) ve direktman Excel çalışma dosyasına resim veya tablo ekleyebiliyorsunuz. 

Bunların dışında ICS Spell-Check üzerinden çalışan yazı hatası arama, animasyonlu sunum görüntüleme, tüm dosyalara erişimi sağlayan bir listeyi gösteren bir widget ve WiFi üzerinden dosya transferini mümkün kılan özellikler de eklendi.
Her şey bir yana Christopher'a da atıfta bulunarak burada uygulamayı sadece övebileceğimi belirtmek isterim çünkü bende PowerPoint sunumları gayet sorunsuz çalıştı. Bu noktada da bu geçen süreçte geliştiriciler belli ki uygulamayı geliştirmiş.

Bazı bugların önüne geçilmesinin yanı sıra yeni özelliklerin de gelmesini katarsak aslında bu kategoride uygulama beş yıldızı haketmişti.

luhu tarafından güncellendi.

Ekran & Kontroller

OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD)'yi kullanmak rahat anlaşılır ve kolay. Altta basit komutların ve özellikler, tuşlar halinde sergilenmiş. Böylelikle en önemli komutlara uzun listeyi açmadan erişebiliyorsunuz. Çok önemli olmayan özelliklere menü yoluyla ulaşabiliyorsunuz ve bu özelliklere de ulaşmak çok basit. Bu şekilde istediğiniz her şeyi hızlı ve etkili bir şekilde hallediyorsunuz.

Dökümanlar için özellikle önemli bir unsur da görünüm ve tasarım. Hem tablette hem de akıllı telefonda ayrı görünüm şekilleri mevcut. Hızlı bir şekilde tam ekran görünüme geçebilir veya ekranı küçültebilirsiniz.

Genel olarak ekran ve kontroller tatmin edici fakat beş yıldız çok olur, dört yıldız vermek de çok az olur. Bu nedenle bu noktada çok bonkör olmamak adına dört yıldız veriyorum.

Hız & İstikrar

OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD) çok akıcı ve istikrarlı çalışıyor. Testlerim süresince hiçbir takılma ve donma olmadı. Dökümanlar arası ileri geri geçişler de son derece akıcı. Özellikle Optimus Black'in üst seviye bir cihaz olmadığını da göz önünde bulundurursak bu kategoride şikayet edeceğim hiçbir şey yok.

Fiyat/Performans Oranı

OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD)'nin normal satış fiyatı 11.48 Euro. Bu kesinlikle düşük bir fiyat değil fakat bu fiyata son derece stabil ve iyi bir Office uygulaması edinmiş oluyorsunuz. Haftanın uygulaması kapsamında şu an için 4.99 Euro'luk özel bir fiyatı var.

Güncelleme: Şu an da uygulamayı "Haftanın Uygulaması" kapsamında (28.01-03.02 tarihleri arasında) bizim App Center'dan 4.99 Euro'ya satın alabilirsiniz. Yani eğer komple bir Office uygulamasına sahip olmak istiyorsanız bu uygulamayı kaçırmayın derim! Tabii ki uygulamayı satın almadan önce yedi günlük deneme sürümünü de yükleyebilirsiniz.

Ekran Görüntüleri:

OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD) - Android için Esaslı Office Uygulaması? OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD) - Android için Esaslı Office Uygulaması? OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD) - Android için Esaslı Office Uygulaması? OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD) - Android için Esaslı Office Uygulaması? OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD) - Android için Esaslı Office Uygulaması?

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!