This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

OmniROM genişliyor; Xperia Z, Oppo N1 ve HTC One’a yeni romlar geldi!

Henüz bir kaç ay önce duyurulan OmniROM topluluğu gün geçtikçe büyüyor ve gelişiyor. Android cihazlar için custom ROM’lar oluşturan topluluk, 15 adet olan desteklenen cihaz sayısını son 21’e yükselttiğini duyurdu.

omnirom nexus 5 alpha version screenshot
Nexus 5'te OmniROM / © OmniROM

OmniROM’un desteklediği cihazlar içerisinde neredeyse bütün Samsung amiral gemi modelleri (Galaxy S2, S3, Note, Note2)ve Nexus tablet ve telefonları (Nexus 7 2012 ve 2013, Nexus 5, Nexus 4) da bulunuyor. Son yapılan duyuruyla birlikte bu koleksiyona Sony, HTC ve Oppo’dan modellerde katılarak desteklenen cihaz sayısı 21’e yükseltildi.

Seriye eklenen modeller sırasıyla Sony Xperia Z, Xperia ZL, Xperia T, AT&T (Amerikan operatörü) HTC One, uluslararası HTC One ve Oppo N1. Android 4.4 ün nightly versiyonu (stabil olmayan, hata içeren ve henüz geliştirilen) artık bu cihazlarda da kullanılabilecek.

omnirom 1
/ © Android Authority

Henüz çok yeni olan bu topluluk CyanogenMod gibi gelişmiş ROM’lar üretemese de bizlere farklı seçenekler sunuyor. Kim bilir belki de CyanogenMod’un ileride en büyük rakibi OmniROM olacak!

Önemli bir hatırlatma; telefonunuza custom ROM yükleme işlemi, bütün üretici garantilerini geçersiz kılabileceği gibi telefonunuzu da kullanılamaz hale getirebilir. Bu nedenle biz, AndroidPIT ekibi olarak, sizleri telefonlarınıza custom ROM yüklemeye teşvik etmiyoruz. Telefonunuza custom ROM yükleme gibi işlemleri yaparken sorumluluğum tamamen sizde olduğunu lütfen unutmayınız.

Vasıtasıyla AndroidAuthority Kaynak: OmniROM

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!