This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Ouya Android Konsolu 4 Haftada 8.5 Milyon Dolara Çıktı

Amerika çıkışlı Ouya açıklandığı günden beri büyük bir yankı uyandırdı. Android üzerinden çalışan ve TV'ye bağlanabilen konsol ilk 24 saatinde 2.3 milyon dolar yatırım geliri elde etti. 4 hafta sonra ise bu rakam 8.5 milton dolara fırladı.

Peki Ouya neden özel? Bu konsol hakkında bir hayli konuştuk ama işin püf noktası şurda: Ouya bir yandan TV'nizin büyük ekranından faydalanırken bir yandan da konsol oyunlarını Android yazılımcılarına açarak oyunların daha yaratıcı ve daha ucuz olmasını hedefliyor.

Ürün için yeterli yatırım bulunmuş durumda, şimdi ise sırada şirketin ürün için sıkı bir çalışmaya girmesi gerekiyor. Şirket şimdiden streaming online oyunları Ouya'ya getirmek için OnLive ile ortaklığını anons etti. Vevo kullanıcılara müzik videoları izlemesini sağlarken iHeart Radio ise streaming radyo servisi sunacak.

Ama kafalarda hala soru işaretleri mevcut: Bu şey için nasıl sadece 99 dolar fiyat verecekler? Korsan olayı ne olacak? Cihaz hacklenebilir olacağı için yazılımcılar yarattıkları oyunlarla nasıl kâr elde edebilecek?

CEO Julie Uhrman şirketin gelecekte bu konsolun fiyatını aşağıda tutabileceğinden ve uygulama satışlarından yazılımcılar için gelir elde edebileceğinden umutlu.
Sonuç iyi veya kötü olabilir ama bir gerçek var ki Ouya 8.5 milyon dolar bütçe toplamayı başarmış durumda ki bu başlangıç için çok iyi bir miktar.

Kaynak: The Guardian

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!