This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 3 comments

OUYA Oyun Konsolu İçerisinde Android Jelly Bean Yüklü Olacak

Bir Android oyun konsolu olan OUYA son zamanlarda sadece Android camiasında değil video oyunları dünyasında da büyük ses getirdi. 2013 yılının Mart ayı içerisinde Avrupa'da piyasaya sürülecek olan OUYA'nın içerisinde Android 4.0 Ice Cream Sandwich olması planlanmıştı. Fakat firmadan yapılan son açıklama ile yeni nesil oyun konsolunun işletim sisteminin içerisinde Android'in son sürümü Jelly Bean'in olması kesinleşti.

 

(c) OUYA

Bugünlerde teknik testlerin sonlandırılma aşamasında olduğu, merakla beklenen OUYA'nın çıkışına kısa sayılabilecek bir süre öncesinde yapılan bu değişiklik video oyunları camiasının merakla beklediği oyun konsolunun prestiji için de olumlu bir haber olarak yorumlanabilir. Zira Android'in en son sürümü olan Jelly Bean'in Google Play üzerinden indirilen bazı basit oyunlarda bile önceki sürüme nazaran üstünlüklerini gözlemlemek mümkün.

Bu arada yeni OUYA oyun konsolunun geçtiğimiz yaz ayı içerisinde Mart 2013 tarihindeki beklenen çıkış tarihi adres gösterilerek belirtilen teknik özelliklerinde de geliştirme yapılması durumu olasılığı yüksek. Firmanın CEO'su Julie Uhrman ile yaptığımız söyleşide yeni OUYA içerisinde 1 GB RAM'lık Tegra 3 işlemcilerin kullanılacağını öğrenmiştik. Fakat aradan geçen zaman diliminde 2 GB RAM'lik Tegra 3+ cihazların piyasaya sürülmesi OUYA'yı bu anlamda donanımsal bir yükseltmeye götürebilir.

OUYA  Oyun konsolu hakkında daha önce hiç bir şey bilmeyen ya da daha fazla bilgi edinmek isteyen okuyucularımız Temmuz ayı içerisinde AndroidPIT üzerinde yer alan OUYA CEO'su Julie Thurman ile yaptığımız röportajları okumak için aşağıdaki linklere tıklayabilirler:

OUYA oyun konsolu hakkındaki düşüncelerinizi ve de sorularınızı yorumlarınızla bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

 

Fotoğraf hakları: OUYA

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!