This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

OUYA Oyun Konsolundan Çıkan Oyunların İlk Tanıtım Videoları

Birçok oyunseverin çıkmasını beklediği Android işletim sistemiyle çalışan ilk oyun konsolu OUYA ile çıkacak oyunlardan ikisinin tanıtım videosu internette paylaşılmaya başlandı.

Bundan yaklaşık bir ay önce OUYA oyun konsolunun paket açılımını sizlerle paylaşmıştık. Bu süreç içinde OUYA, EA Games de dahil birçok oyun yapım şirketinin ilgisini çekmiş durumda: 166 adet oyunun demosu hazırlanmış durumda. Bu büyük ilginin arkasında yatan sebeplerden belki de en büyüğü piyasaya giriş fiyatının sadece 109 dolar olacak olması.


Ouya oyun konsolu küp şeklinde olacak ve kablosuz kolla oynanacak.

İlk tanıtım videosu Laboratory Games tarafından hazırlanmış "Television" oyunu. Bu oyunun tam olarak nasıl oynandığını çok çözememiş olsam da anladığım kadarıyla yarı ilerlemeli yarı puzzle şeklinde olacak.

Television oyununun tanıtım videosu (Harici link için buraya tıklayın):

İkinci oyun ise daha geleneksel tarz ilerlemeli/zıplamalı bir oyun: "Car Jumper". Bu oyun tanıtım videosunu izledikten sonra çok çekici gelmese de oyunu ilginç kılan videoda gördüğünüz karakterin birden çok kişiyle kontrol ediliyor olması. Yani aynı anda diğer kullanıcılarla iyi bir takım ruhunu yakalamanız gerekiyor.

 Car Jumper'ın tanıtım videosu: (Harici link için burayı tıklayın):

Aslına bakarsanız videoları izledikten sonra OUYA hakkında çok da heyecanlanmadım. Fakat bu büyük ihtimalle oyunları demo halleriyle gördüğümden ve gerçekten elime alıp oynamadığımdandır.  En iyisi biraz daha zaman geçmesini beklemek.

(Alex Conti'nin haberinden esinlenerek hazırlanmıştır / Fotoğraf hakları: Ouya@Facebook)

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!