This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Pacific Wings - Bir dünya uçağa karşı yiğitçe savaşın

Bazılarınız Xevious'u biliyordur, bugün test edeceğimiz oyun olan Pacific Wings'in öncüsü. Bu oyun karşıma ilk kez bir Linux'te karşıma çıktı ve bu oyun konseptine takııldım kaldım. Pacific Wings'in bağımlılık yaratacak potansyelinin olup olmadığını incelememizde okuyabilirsiniz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.0 1.3

Özellikler & Kullanım

Belki bazılarınız Linux'e uyarlanmış Knoppix'i biliyorsunuzdur. O versiyon kolaylıkla bir CD veya flash diskten alınabilir. İşte ben de tam bu iş üzerindeyken bu gerçekten çok basit fakat bir o kadar bağımlılık yaratan oyunu keşfettim.

İzinlere bir göz atın, gerçekten de tamamen güvenli. Bu nedenle herhangi bir şüpheniz olmaksızın oyunu yükleyebilirsiniz. Pacific Wings sadece 1.5 MB bu nedenle her telefon için yeterli alan olacaktır.

Pacific Wings'in oynanışı oldukça basit: Oyuncu mermi atan bir savaş uçağını kontrol ediyor. Düşman uçakları bazı noktalarda sizin uçağınıza doğru geliyor ve o anlarda uçağınızı kaçırmanız gerekli. İşi daha da zorlaştıran şey ise düşman uçaklarının da size ateş açması. Bu nedenle mermiden kaçırmak için de uçağınızı kaçırmanız gerek.

Pacific Wings Pasifik'te bir yerde geçiyor. Bir yandan ölümüne savaşırken bir yandan da birçok adayı ve okyanusu geçiyorsunuz.

Oyunun başında oyuncunun üç canı var ki bu canlar düşünüldüğünden daha hızlı gidiyor. Oyuncu ayrıca 5000 puan topladığında bir can hakkına erişiyor. Rakiplerinize ateş açtığınızda skorunuz 10 ila 500 arasında değişiyor ve skorunuz haliylen oynarken artıyor.

Kişisel olarak Pacific Wings'in genel olarak zor olduğu görüşündeyim. Bunun bir nedeni kontrollerde (bir sonraki bölümde anlatacağım) bir nedeni de sizin üzerinize gelen düşman uçaklarından kaçmanın belli bir el kabiliyeti gerektirmesi. Örneğin düşman uçakları bazen filolar halinde geliyor ve böyle olunca işler kolay. Fakat ıskalarsanız bir sonraki atış hakknız gelene kadar beklemeniz gerek. Güç artırmalar da zamanla ortadan toplanıyor. Bunlar sizin atış gücünüzü ve örneğin mermi sayınızı artırıyor.

Kendi kişisel yüksek skorunuzu yapabilirsiniz. İnternet üzerinden skorlarınızı karşılaştıramasanızda yine de cihazınızda oynayan diğer oyuncuları veya kendinizi geçmeye çalışabilirsiniz.

Özet:

Pacific Wings tüm beklentilerimi karşıladı. Oyunun kendisi veya konseptiyle anlatılacak çok bir şey yok. "Nişan al vur" tarzı oyunları sevenler için Pacific Wings iyi bir seçenek olabilir. Tabii oyunun bazı yönlerinin iyileştirilmesi (ekran ve kontroller) gerek çünkü oyunu oldukça etkiliyor.

Ekran & Kontroller

Yukarıda da bahsettiğim gibi Pacific Wings'in kontrolleri bazı yerlerde problemli. Bu az kontrol seçeneğine sahip olduğundan değil, tam tersi: Pacific Wings ekrandaki bir topla kontrol edilebildiği gibi direkt ekrandan da kontrol edilebiliyor. Uygulamanın açıklamasında açıkça "gyro sensörler" tarafından kontrol edilebileceği yazıyor fakat ayarlarda bununla ilgili bir şey yok. Ben şahsen ekrana adapte kol seçenğinde hassasiyetle ilgili problem yaşadım. Hassasiyet değiştirilemiyor. Buna ek olarak dokunmatik ekran kontrollerine de alışmak zor.

Grafikler öte yandan harika çünkü gerçekten bir retro görünüme sahip. Bu nedenle üç yıldız veriyorum.

Hız & İstikrar

Pacific Wings son derece akıcı ve problemsiz çalıştı. Fakat Pacific Wings'i kapatıp tekrar açtığınızda oyun başa sarıyor.

Fiyat/Performans Oranı

Pacific Wings App Center'da ücretsiz. Uygulama içi reklamlar mevcut fakat oyun oynarken beni rahatsız etmedi.

Ekran Görüntüleri:

Pacific Wings - Bir dünya uçağa karşı yiğitçe savaşın Pacific Wings - Bir dünya uçağa karşı yiğitçe savaşın Pacific Wings - Bir dünya uçağa karşı yiğitçe savaşın Pacific Wings - Bir dünya uçağa karşı yiğitçe savaşın Pacific Wings - Bir dünya uçağa karşı yiğitçe savaşın

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  •   7
    Garez 06.Eki.2013 Link to comment

    ne özelliği var? benim antika Z520i telefonumda lan oyuna benziyor ( java telefon... Sony Ericsson )

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!