This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 3 comments

Panasonic'in Avrupa Planları Suya Düştü: Firma Pazardan Çekiliyor

Hayatımıza 90'lı yılların ortalarında Cem Yılmaz'lı reklamlarıyla giren dünyanın sayılı elektronik üreticilerinden Panasonic geçtiğimiz yıl yeniden giriş yaptığı Avrupa Pazarı'ndan (Firma geçen seneden önce 2005 yılında bu pazarı terk etmişti) Mart 2013 tarihinde çıkış yapmayı planlıyor.

Su geçirmez akıllı telefon Panasonic Eluga (c) Panasonic

İçerisinde bulunduğumuz yıl içerisinde 2005'den beri uzak kaldığı telefon pazarına Eluga Modeli ile giriş yapan ve yıl sonuna kadar bu pazarda 1.5 milyon adet satış yapmayı bekleyen firmanın planları Eluga'nın bira dolu bir bardakta çalışabilen su geçirmezliği ile tezat oluşturacak şekilde suya düştü. Avrupa piyasasından tamamiyle çıkacağını açıklayan Panasonic'in bu kararının faturası ise firma tarafından  Avrupa'da giderek derinleşen krize kesildi.

Bu arada Avrupa Pazarı'ndan çıkış kararı alan firmanın  Mart 2016'ya kadar 15 milyon adet akıllı telefon satma hedefine ciddi bir gölge düşmüş oldu. Panasonic'in 90'lı yıllardaki parlak günlerine dönmesi biraz zor gözüküyor.

 

Panasonic'in Türkiye'de çok popüler olduğu günlerde Cem Yılmaz'ın yer aldığı reklam filmini hatırlayanlarımız olacaktır

 

Fotoğraflar: Panasonic.com, eskireklamlar.com

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • Amin

  • Cep telefonu piyasasında çok önemli ilklere imza atan firma cep telefonu piyasası akıllı telefonlara doğru kabuk değiştirirken momentumunu kaybetti ve sonrasında sahip olduğu mukayeseli 'know how' üstünlüğünü yitirdi. Sonrasında da toparlaması zaten çok zordu. Allah rahmet eylesin....

  • Panasonic bu isten anlamıyor bence

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!