This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Patent Davası Hakiminden Galaxy Tab 10.1 Satışlarına Yeşil Işık

 Samsung’un adeta kan davalısı olan Apple ile patent anlaşmızlığının en büyük mağduru olan ürünü Galaxy Tab 10.1’in Amerika ve bazı Avrupa ülkelerinde satışı yasaklanmış bulunuyor. Amerika’da görülen asrın patent davasında malum ibre çok net bir şekilde Apple’dan yana iken bir anda Samsung Galaxy Tab 10.1’in Amerikan pazarındaki satışına yönelik önemli bir haber geldi.

 

 İlgili davanın mahkemesine başkanlık eden Amerikalı Yargıç Koh dün itibari ile Samsung’un Galaxy Tab 10.1 tablet bilgisayarının dizaynında herhangi bir patent ihlali bulunmadığı yönündeki kararını açıkladı. Böylece uzun zamandır dünyanın en büyük teknoloji pazarında yer alamayan Samsung’un iddialı tabletine de bir fırsat doğmuş oldu.

Samsung ile Apple arasında hukuki sürecin işlemekte olması dolayısı ile verilen bu karar Galaxy Tab 10.1’in piyasaya sürülmesi için şu an için yetersiz. Davada Ağustos ayı sonunda verilen karar sonrası alınan bu ve benzeri tüm ilave hüküm ve itirazların son bir şekilde ele alınarak karara bağlanacağı Aralık ayına kadar Galaxy Tab 10.1’in akıbeti belli olamayacak. Fakat yine de Samsung’u 1 milyar dolardan daha fazla bir miktarda tazminat ödemeye mahkum eden Yargıç Koh’un vermiş olduğu bu karar Samsung ve de tüm Android camiası için olumlu.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!